Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2010, 11:50   #1
bokaba
ford::average
 
Avatar bokaba
 
Zarejestrowany: 05-01-2010
Model: MkVI Ford Fiesta
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 50
Domyślnie Woda w gnieździe mocowania do nadwozia zespołu kolumny zawieszenia

Może ktoś z kolegów ma podobny problem lub potrafi go rozwiązać. Chodzi mi o wodę po myciu nadwozia lub po deszczu, która gromadzi sie w gnieździe po stronie kierownicy patrząc z góry po otworzeniu pokrywy silnika - tam gdzie mocowany jest zespół kolumny do nadwozia ( w środkowej części czarnej blachy dokręconej trzema nakrętkami).... O rany, ale mi ciężko to opisać ale mam nadzieje, że mniej więcej wiecie o co mi chodzi. Po prostu woda spływa po szybie i dalej zamiast ściekać poza te opisane przeze mnie gniazdo, gromadzi sie w nim. I dopuki nie odparuje, zżera wszysko w środku a także cała ta czarna blacha stoi w wodzie. Pytałem w ASO ale wzruszyli tylko ramionami. Po prawej stronie, jest cały zespół rynienki odprowadzającej wodę z czarnego tworzywa, zamocowanej do prawego błotnika od wewnętrznej strony - i tamto gniazdo jest zawsze suche. A po lewej stronie nie ma tego rozwiązania, chociaż w lewej części błotnika jest miejsce na zamocowanie takiej rynienki. Może po prostu przygotowali je do aut z odwrotną kierownicą ( dla anglików ). "Miechanicy" mówią mi, że trzeba wpakować w to gniazdo jakiegoś stałego smaru aby to zabezpieczyć. Wiem, że w niektórych samochodach to gniazdo od góry zamykane jest jakimś korkiem gumowym. A tu nic. Co to za parszywe rozwiazanie!!! Puki co, dla mojego tzw. świętego spokoju nalałem tam fluidolu, bo już sporo mi tam skorodowało. Ale problemu ostatecznie nie udało mi się rozwiązać. Może ktoś z kolegów pomoże mi znaleść właściwe wyjście z tej sytuacji i doprowadzić by woda omijała to gniazdo.


Ostatnio edytowane przez bokaba ; 06-05-2010 o 13:11
bokaba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 15:27   #2
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Woda w gnieździe mocowania zespołu kolumny

wywierć otwór tak aby ta woda spływała,mażna to wszystko wyczyścić i wypełnić żywicą
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 19:35   #3
bokaba
ford::average
 
Avatar bokaba
 
Zarejestrowany: 05-01-2010
Model: MkVI Ford Fiesta
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 50
Domyślnie Odp: Woda w gnieździe mocowania zespołu kolumny

Cytat:
Napisał stasiek49 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wywierć otwór tak aby ta woda spływała,mażna to wszystko wyczyścić i wypełnić żywicą
No dobrze, ale gdzie i co wywiercić. Przyjrzałem się całości jeszcze raz. Woda przez szczelinę odpływową w plastiku na podszybiu spływa na tą czarną blachę, która stoi na jej drodze a potem wypełnia się i przelewa w gniazdo. To więc w czym mam zrobić tą dziurę. Szkopuł jest w tym, że ta szczelina w plastiku akurat w moim aucie jest nad tą blachą, a tam trudno dojść. Gdyby ta blacha była dosłownie o 5 mm. przesunięta woda by ją mijała. A przecież jej nie przesunę bo jest przykręcona. Patrzyłem też na inne egzemplarze tych aut i w jednym właśnie widziałem, że woda spływa poza blachę o której mówię. Przepraszam za szczegóły ale jakoś sobie tego nie wyobrażam. Nie wiem, czy jakiś bubel z tym moim autem zrobili. No nic, jakoś muszę zaradzić, więc Stasiek proszę o szczegóły. Pozdrawiam
bokaba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.