Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2010, 18:25   #1
DDoS
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-03-2010
Skąd: Iława
Model: Ford Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 13
Domyślnie Nagła utrata mocy

Witam.

Posiadam Mondeo 2.0 TDCi (2002).

W sierpniu zrobiłem 7k kilometrów w czasie wycieczki, w drodze powrotnej do Polski samochód nagle tracił moc, nie chciał przyśpieszać (pedał gazu wciśnięty do oporu) i powoli wytracał prędkość, zapalała się "sprężynka", natomiast po wrzuceniu na luz silnik automatycznie gasł. Po ponownym odpaleniu samochodu problemu już nie było jechał dalej normalnie. Zgasł tak kilka razy, po powrocie akurat kończył mi się przegląd więc oddałem go do sprawdzenia, jednak nie pokazało żadnego błędu, ani nic nie wykryli (prócz piasty i dwumasy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Dzisiaj jadąc po mieście w trakcie wyprzedzania ponownie szarpnęło nim i nie chciał już przyśpieszać, po ponownym odpaleniu działa normalnie. Spadek mocy następuje zarówno przy spokojnej jeździe jak i przy gwałtownym przyśpieszaniu. Ktoś ma pomysł co to może być? Wtryski sprawdzone i działają niby bez zarzutu.

DDoS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 19:13   #2
azidahaka
ford::beginner
 
Avatar azidahaka
 
Zarejestrowany: 14-07-2009
Skąd: Kraków/York
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCI 197HP
Rocznik: 2013
Postów: 32
Domyślnie Odp: Nagła utrata mocy

Proponuje na początek zapoznać się z tym:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
azidahaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 19:16   #3
karolm1988
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2009
Skąd: wawa
Model: ST220
Silnik: 3,0
Rocznik: 2002
Postów: 64
Domyślnie Odp: Nagła utrata mocy

Miałem coś takiego z zime jak przymarzło mi paliwo w filtrze paliwa, a mój znajomy miał podobne problemy tylko że on mógł przejechać 10 metrów i gasł. Był w 2 serwisach i nic w końcu ktoś zajrzał do filtra paliwa a tam coś po prostu go blokowało, jakiś syf. Więc może warto wymienić filtr.
karolm1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 19:24   #4
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Nagła utrata mocy

Cytat:
Napisał karolm1988 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w końcu ktoś zajrzał do filtra paliwa a tam coś po prostu go blokowało, jakiś syf.
zimą często tak jest ale kolega pisze o sytuacji kiedy jest ciepło na zewnątrz. więc tylko pozostaje diagnostyka układu wtryskowego bo tam trzeba szukać. wątków o sprężynce i utracie mocy jest bardzo wiele i następny nie jest potrzebny.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2010, 14:25   #5
woytm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2009
Skąd: KATOWICE
Model: MK3
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nagła utrata mocy

Podłączam się do tematu ten sam problem w czasie powrotu z wakacji utrata mocy zapalająca się sprężynka wrzucenie na luz auto gaśnie ponowne odpalenie i jadę dalej moje podejrzenie padło na kiepskie paliwo bo po zatankowaniu nowego problem jak na razie się nie powtórzył ale może ktoś ma inne doświadczenia w tym zakresie chętnie bym się dowiedział coś na ten temat
woytm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2010, 16:12   #6
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Nagła utrata mocy

Cytat:
Napisał azidahaka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponuje na początek zapoznać się z tym:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
było przecież wskazane co warto poczytać więc również zachęcam bo przyczyn może być wiele. podstawą jest odczyt błędów na komputerze i zrobienie przelewów.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.