Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-10-2012, 22:15   #1
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,635
Domyślnie Porównanie Mondeo Mk2 115 KM i Galaxy Mk1 115 KM. Proszę o opinie .

Sie ma.

Ponieważ temat jest bardzo luźny to zakładam go w tym dziale.

Jeżdzę od dłuższego czasu Mondeo Mk2 1.8 115 KM.

Więc wiem o nim praktycznie wszystko. Spalanie w mieście 11L benzyny , w miarę dobre przyspieszenie , ładnie ciągnie na wszystkich biegach oprócz 5 biegu. Prędkość maksymalna 195 km/godz. z nawigacji.

Chciałem się Was zapytać jak się ma to porównanie do Galaxy Mk1 2.0 115 KM.

Jaka jest różnica ? Chodzi mi o same warunki jezdne. To znaczy przyspieszenie , spalanie w mieście , wyprzedzanie itp.


Na papierze ma 13.5 s do 100 km/godz , spalanie 13 L. w mieście , prędkość maksymalna 177 km/godz.
Oczywiście są to dane katalogowe , ale jak to wygląda w praktyce ?

Chciałem ponownie kupić Galaxy. Wiem , że najlepszym silnikiem jest 2.3 , ale niestety tych jak na lekarstwo... Albo 2.8 albo 2.0
Miałem Galaxy 2.3 i jest to super autko. Ładnie się zbierało , paliło około 14 L. gazu w mieście.

Proszę Was o jakieś opinie odnośnie Galaxy 2.0 115 KM.
Będę miał porównanie czego się spodziewać , żeby się nie rozczarować później.

Ps. o awariach , usterkach , bolączkach przeczytałem w dziale Galaxy , więc to dla mnie nie jest zagadką.

Pozdrawiam
Wojtek.

__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 20-10-2012 o 09:07
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 09:05   #2
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Porównanie Mondeo Mk2 115 KM i Galaxy Mk1 115 KM. Proszę o opinie .

Miałem takie MK1 2.0 115KM benz i .... to wcale NIE JEDZIE,nigdy bym teraz takiego nie kupił za te "osiągi" w trasie szczególnie,spalanie było gazu ok.15l w mieście,trasa jakieś 12 z tego co pamiętam...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 09:26   #3
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,635
Domyślnie Odp: Porównanie Mondeo Mk2 115 KM i Galaxy Mk1 115 KM. Proszę o opinie .

Nawet nie mam nikogo , kto by mógł mi na chwilę użyczyć takiego auta.
Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to wcale NIE JEDZIE
Niby ta sama moc i moment obrotowy co w Mondeo , ale aż taka różnica ?
Wiem że Galaxy jest cięższe o 250 kg i to może robić aż taką różnicę ?
Może to zestopniowanie skrzyni biegów ?

Od dłuższego czasu szukam Galaxy , ale bardzo mało jest z silnikami 2.3
A , dla mnie Galaxy to jest najbardziej optymalne auto.
2.8 jest oczywiście bardzo energiczne , ale za to pali jak smok...

Generalnie to jak jeździ moje Mondeo mi wystarcza na moje potrzeby. Ma wszystko co potrzeba , oprócz przestrzeni wewnątrz.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 09:34   #4
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Porównanie Mondeo Mk2 115 KM i Galaxy Mk1 115 KM. Proszę o opinie .

Cytat:
Napisał Wojtek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem że Galaxy jest cięższe o 250 kg i to może robić aż taką różnicę ?
.
Dokładnie o to chodzi,o masę.

Na miasto jeszcze ok,ale trasa to naprawde tragedia,wyprzedanie tylko z pełnym widokiem na horyzont redukcje do 3-ki ehh....

Jak masz kupować to bierz 2.3 albo 2.8,mało więcej spalą a chociaż inaczej jadą.

Dziś i tak jakbym kupował obojętnie czy mk1,mk2 czy mk3 to TYLKO w dieslu,inny silnik do tego poprostu NIE PASUJE...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 09:35   #5
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Porównanie Mondeo Mk2 115 KM i Galaxy Mk1 115 KM. Proszę o opinie .

To może ja się wypowiem, pomimo że mam 2,3 a nie 2,0 ale miałem sposobność pojeździć wszystkimi wersjami silnikowymi w Galaktyce, jak i Modeno z tym silniczkiem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silniczek, o który pytasz jest idealny do spokojnej jazdy bez szaleństwa. Niby ta sama moc, co w Modeno, ale skrzynia troszeczkę inaczej jest zestopniowana wiadomo auto jest większe czytaj cięższe. Jeśli w większości czasu jeździsz sam lub z rodzinka bez mega załadunku to spokojnie daje rade czy to po mieście czy w trasie. Wiadomo parę koni przy wyprzedzaniu np. tira by się przydało, ale bez problemu bezpiecznie to można wykonać. Troszkę to inaczej jest, gdy autko jest załadowane na max to troszkę czuć brak mocy.
Prędkość maksymalną katalogową da się przekroczyć, lecz to troszkę trwa, choć z drugiej strony ile razy to nam jest potrzebne.
Co do spalania to ile aut i ile kierowców tyle wyników. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podam ci przykład swój różnica może być około 1 litra względem 2,0 lub nawet pokuszę się o stwierdzenie, że taka sama. Mój w mieście na tą chwilę po doprowadzeniu silniczka i wszystkiego wkoło do stanu, jaki chciałem pali 12 do 14 litrów, ale jak moja żonka wsiądzie to potrafi zejść poniżej 12 litrów. Trasa (moja jazda) max, 13 do 15 ale to ostra jazda przy spokojnej koło 10 do 11 potrafi się kręcić a czasem niżej.
Moją żonka schodzi poniżej tych wartości na trasie, ale wtedy ja się mocno nudzę w aucie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do spalania końcowego to tak naprawdę duże znaczeni ma, w jakim stanie jest motorek i jego osprzęt im bardziej zadbany to te wartości będą niższe. Nie raz już był płacz na forum, że mu dużo pali a potem okazywało się, że jak wymieni to czy tamto to mu spadło. Jeszcze jedno jak to będzie wersja, z LPG lub będziesz chciał to zamontować to tu nie oszczędzaj im więcej wydasz na instalację tym szybciej przy tankowaniu (spalaniu) ci się to zwróci.
I szczerze jak szukasz Galaktykę w benzynie i ma to być zadbana wersja to ja bym pokusił się o wycieczkę za naszą zachodnią granicę lub od kogoś od nas z forum, co ma zadbanego. Bo to, co stoi w komisach itd. to jest wielka masakra przerabiałem to na sobie i jakiś czas temu szukałem dla znajomego to ręce i szczęka mi opadała. A wtedy możesz już łatwiej znaleźć 2,3. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

RafałB wiesz z perspektywy większej mocy i innego autka to wydaje się, że on nie jedzie, ale wszystko zależy, do czego to jest i komu potrzebne. Ja w tej chwili jak z 2,5 V6 przesiadam się do 2,3 to też mi się wydaje, że nie jedzie a tak nie jest. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 09:44   #6
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Porównanie Mondeo Mk2 115 KM i Galaxy Mk1 115 KM. Proszę o opinie .

Cytat:
Napisał wojtekn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

RafałB wiesz z perspektywy większej mocy i innego autka to wydaje się, że on nie jedzie, ale wszystko zależy, do czego to jest i komu potrzebne...
Zgadza sie,tylko że ja takie same zdanie miałem (że nie jdzie) nawet jeżdżąc wtedy tylko MK1 z tym motorem hehe,no ale tak jak mówie na miasto ok,trasa to tylko jak sie rozbuja (i wyje mocnoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) to jakoś jedzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 10:00   #7
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,635
Domyślnie Odp: Porównanie Mondeo Mk2 115 KM i Galaxy Mk1 115 KM. Proszę o opinie .

Cytat:
Napisał wojtekn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Troszkę to inaczej jest, gdy autko jest załadowane na max to troszkę czuć brak mocy.
Przeważnie właśnie mam pełne obciążenie + wielki box na dachu.
Moje proporcje to 70% miasto , 30% trasa.

Mi nie chodzi o to aby się pościgać na trasie. Ale mam porównanie jak przesiadam się z Mastera do Mondeo. Mondeo stoi w miejscu...
Ale nie o to chodzi.

Bardziej chodzi mi o auto , które w mieście da sobie radę i w trasie będę mógł spokojnie jechać 100-120 przy umiarkowanym zużyciu paliwa. Wiadomo , że auto powinno być energiczne pomiędzy 80-120 km/godz. Dla mnie w trasie to podstawa.

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TYLKO w dieslu,inny silnik do tego poprostu NIE PASUJE...
Miałem okazję się przejechać Mk1 TDI 90KM i mam mieszane odczucia.
Bardzo głośno w stosunku do benzyny , duże wibracje od silnika.
Rekompensowało tylko zużycie paliwa i elastyczność.
Oczywiście może to nie być norma , a tylko pojedyńczy egzemplarz.... Ale niesmak pozostał. Może w Mk2 jest już poprawiona akustyka , wyciszenie i zmniejszone wibracje.
Chociaż TDI zawsze było dość głośne. Szczególnie te pierwsze.

Generalnie potrzebuję auta , które ma 3 osobne fotele na tylnej kanapie. W Mondeo tylko tego mi brakuje. Na trójkę dzieci z tyłu robi się mało miejsca na nogi.

Na Forum nikt póki co nie sprzedaje żadnego fajnego Galaxy. Więc tu lipa.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 20-10-2012 o 10:03
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 10:35   #8
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Porównanie Mondeo Mk2 115 KM i Galaxy Mk1 115 KM. Proszę o opinie .

Cytat:
Napisał Wojtek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Miałem okazję się przejechać Mk1 TDI 90KM i mam mieszane odczucia.
Bardzo głośno w stosunku do benzyny , duże wibracje od silnika.
Rekompensowało tylko zużycie paliwa i elastyczność.
Oczywiście może to nie być norma , a tylko pojedyńczy egzemplarz.... Ale niesmak pozostał. Może w Mk2 jest już poprawiona akustyka , wyciszenie i zmniejszone wibracje.
Chociaż TDI zawsze było dość głośne. Szczególnie te pierwsze.
.
MK1 i MK2 Galaxy w TeDeIku są głośne,nie ma dóch zdań,ale...te motory są nie do zajechania,jeśli były dobrze użytkowane...TDCi pracuje po TDi jak benzyna,ale to już inna bajka i półka cenowa też.

Ja mimo większego hałasu i tak wybrałbym TDi,za elastyczność i spalanie,ale co kto lubi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 11:18   #9
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,635
Domyślnie Odp: Porównanie Mondeo Mk2 115 KM i Galaxy Mk1 115 KM. Proszę o opinie .

Może musiałbym się przejechać jeszcze jakimś innym TDI. Może po prostu trafiłem na zły/zaniedbany egzemplarz.

Najgorsze jest to , że przeważnie te TDI mają potężne przebiegi. Benzyna zawsze ma mniejszy przebieg.
Cóż poszukam innego TDI do obejrzenia i się nim przejadę. Wtedy będę mógł porównać , bo jak na razie to na podstawie jednego TDI wyciągam wnioski.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 11:25   #10
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Porównanie Mondeo Mk2 115 KM i Galaxy Mk1 115 KM. Proszę o opinie .

Cytat:
Napisał Wojtek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cóż poszukam innego TDI do obejrzenia i się nim przejadę. .
Dobry pomysł,warto.

Moja rada: Szukaj zawsze droższych niż tańszych,a sie nie zawiedziesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.