Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2022, 08:50   #1
FastMan
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 28-11-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Awaryjne wrzucenie luzu w automacie Durashift

Cześć, jak w mondeo mk4 wrzucić awaryjnie luz w skrzyni automatycznej Durashift, jeżeli samochód nie odpala i tym samym wciśnięcie hamulca nie zwalnia blokady w skrzyni?
Podejrzewam, że trzeba ściągnąć plastik dookoła wybieraka i gdzieś tam jest jakaś blokada, którą trzeba nacisnąć?
Pytanie tylko w którym miejscu najlepiej podważyć ten plastik, aby go nie uszkodzić?
Szukałem w necie filmiku, znalazłem tylko do powershifta, ale nie było pokazane samo zdjęcie plastiku wokół wybieraka

[EDIT]
Już znalazłem, ściąga się plastik przy nogach pasażera (plastik od tunelu środkowego), szuka się tam żóltego plastiku i trzeba popchnąć bolca do góry. Nie wiem tylko czy dobrze zrobiłem bo cały ten plastik przypadkowo wyjąłem i dopiero popchnąłem do góry ten bolec a powinienem chyba zadziałać samym tym plastikiem.
Nie wiem czy to nie wpłynie jakoś na późniejszą możliwość zmiany biegów przez samo naciśnięcie hamulca, bo teraz i tak jest unieruchomione z innego powodu.


Ostatnio edytowane przez FastMan ; 27-12-2022 o 12:26
FastMan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.