Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2014, 13:05   #1
Plewka1302
ford::beginner
 
Avatar Plewka1302
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-03-2013
Skąd: Słupca
Model: Focus MKI Kombi
Silnik: 1,8
Rocznik: 1999
Postów: 31
Domyślnie rozładowuje akumulator

Witajcie,

miałem następujący problem, był niezły mróz (ok. -17stopni) i podczas jazdy auto zaczęło się tak zachowywać jakby strzelił czujnik położenia przepustnicy, tzn podczas zmiany biegów po wciśnięciu sprzęgła i zdjęciu nogi z gazu delikatnie obroty idą w górę po czym opadają. To jednak nie wszystko - przy zapalaniu wszystkie wskaźniki się zapalają na chwilę i wszystkie wskazówki idą do końca tak jak przy teście robionym przy przyciśnięciu długim przycisku zerowania licznika. Sprawę olałem brzydko mówiąc, ale wracając było to samo, po przejechaniu ok. 50km zapaliła mi się kontrolka ABS oraz "ASR" a dojeżdżając do krzyżówki zgasł, zredukowałem na dwójkę i zapaliłem w pędzie, ale po 300m auto zgasło... gdy próbowałem zapalić robił się magiczny test zegarów i dziwne pstykanie w rozruszniku. Po podpięciu drugiego akumulatora auto zapaliło i chodziło bez problemu.

Wygląda na to że coś rozładowuje mi akumulator, ale alternator mimo to ładuje... więc raczej to nie jest alternator... dziwnym jest to że podczas jazdy rozładowało mi akumulator skoro alternator i tak ładuje... po podpięciu drugiego akumulatora samochód zapalił 4 razy i znów rozładował akumulator...

czy to czasem nie będzie coś związanego z komputerem albo rozrusznikiem?


Ostatnio edytowane przez Plewka1302 ; 26-01-2014 o 19:13
Plewka1302 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 15:23   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: rozładowuje akumulator

Wymień akumulator na inny dobry, i będzie po problemie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 16:10   #3
Plewka1302
ford::beginner
 
Avatar Plewka1302
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 20-03-2013
Skąd: Słupca
Model: Focus MKI Kombi
Silnik: 1,8
Rocznik: 1999
Postów: 31
Domyślnie Odp: rozładowuje akumulator

zrobiłem to i nic się nie zmieniło, tak jak test zegarów się robił tak się robi jak trochę akumulator się rozłajduje, tak jak aku się rozładowywał tak też się robi...

Pomiar ładowania wykazał 14,84V zatem ładowanie jest ok, akumulator też ponieważ Ford był sprawdzany na dwóch akumulatorach i działo się to samo

Czy jest fizyczna możliwość żeby akumulator nawet podczas jazdy był rozładowywany przez rozrusznik mimo ładowania z alternatora?

Ostatnio edytowane przez Plewka1302 ; 26-01-2014 o 18:56
Plewka1302 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 19:36   #4
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie Odp: rozładowuje akumulator

Skoro na innym dobrym akumulatorze działo się po krótkim czasie to samo to lepiej będzie odwiedzić elektryka samochodowego, gdyż przyczyn może być kilka, może jednak szwankować alternator, jakieś problemy gdzieś na kablach, może CI się coś zaprószyło śniegiem i jakieś przebicie powstało a może tylko problem z czystością klem. Jeśli sam nie potrafisz sprawdzić przynajmniej co z grubsza lepiej się udaj do elektryka by uniknąć czegoś gorszego.
__________________
Marcin
oisom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.