Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2016, 16:44   #1
Vistor
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-03-2016
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Poziom oleju podbity do maksimum

Witam.

Mam następujący problem w moim Focus'ie. W czwartek wymieniałem olej + jeszcze kilka prac było tam robionych. Po przejechaniu niecałych 50km z ciekawości zajrzałem pod maskę i sprawdziłem poziom oleju, jest on podbity do max na bagnecie a w czwartek był praktycznie idealnie w połowie.

Trochę pogrzebałem po forum i kilka potencjalnych przyczyn z marszu mogę odrzucić, mianowicie:

1. DPF - u mnie został wycięty w 2011/2012 i usunięty z komputera gdzieś mam na to papier oraz sprawdzałem dla pewności w innym warsztacie czy został wywalony z komputera
2. Lejące wtryski - uszczelnienie robiłem w maju 2015 i uszczelniałem komplet, wtryski są suche, poza tym auto pali 7-7,3 litra w miejskim korku więc to raczej normalne spalanie i przy takim spalaniu raczej niemożliwym było by dolanie przez wtryski około 1,5litra ropy do oleju na odcinku 50km, poza tym sprawdzałem spalanie w nocy i przy spokojnej jeździe bez ulicznego ruchu spalanie spada poniżej 5 litrów
3. Nieszczelności głowicy - cały silnik jest suchy i dość dokładnie sprawdzony, nigdzie nie widać jakichkolwiek problemów z głowicą.
4. Ubywający płyn chłodzący - układ chłodzenia silnika jest szczelny, płynu ani nie ubywa ani nie pojawiły się w nim ślady oleju

Auto ma świeży komplet świec, nową turbinę i rozrząd, do tego wymieniony komplet filtrów (paliwa, oleju i powietrza) no i oczywiście olej. Olej jakim zalałem silnik to Valvoline 5W30 max life formula F

Co do auta jest to wersja 1.6 109 koni, data rejestracji maj 2005 (jak kupowałem filtr paliwa to dla sklepu była ważna data rejestracji bo podobno w autach od września 2005 były zmiany w układzie paliwowym, może tutaj też to będzie istotne)

Jakieś pomysły? Podejrzenia? Może odma jest zapchana i ciśnienie podbija poziom oleju? Przed wizytą w warsztacie też miałem ten problem ale stare turbo ciekło i pluło olejem to ciężko było mi cokolwiek stwierdzić.


Ostatnio edytowane przez Vistor ; 14-03-2016 o 17:12
Vistor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2016, 17:16   #2
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Poziom oleju podbity do maksimum

może przy wymianie oleju sprawdzałeś jego stan , zanim całkowicie ściekł do miski ?
__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2016, 17:31   #3
Vistor
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-03-2016
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Poziom oleju podbity do maksimum

Tak wszystko było sprawdzone, bo na dobrą sprawę olej wymieniałem z musu, wymieniana była turbina, rozrząd i świece, a przy wymianie turbo nikt mi nie da gwarancji jeśli nie wymienię filtrów i oleju ;-) auto zanim je odebrałem chodziło w warsztacie i odbyło jazdę próbną, dodatkowo poziom sprawdziłem jak silnik był zimny bo odbierałem na następny dzień, więc niema opcji żeby coś nie spłynęło albo żeby przelali, tym bardziej że dałem im tylko 4L oleju :-P
Vistor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2016, 01:59   #4
Vistor
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-03-2016
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: Poziom oleju podbity do maksimum

Odma sprawdzona, wszystko jest ok.

Auto trafiło na diagnostykę i dokładne oględziny do warsztatu, ponieważ wyświetlił się komunikat "awaria układu silnikowego" i niestety nie chce zniknąć. Niestety obawiam się o turbo, dla tego chcę zasięgnąć opini kogoś z forum. Czy nadmierny poziom oleju może zniszczyć turbinę? Na diagnostyce jak na razie ciśnienie doładowania jest ok ale problem przelewania w silniku nadal nie został odnaleziony.

Co do samej diagnostyki wyszło na niej od groma błędów, praktycznie wszystkiego co jest w aucie tj. ABS, ESP, wspomaganie, świece, ładowanie alternatora, błędy z załączeniem turbiny, błąd DPFu (defakto wyciętego i usuniętego z komputera) i jeszcze parę innych. Mechanik wszystko sprawdził i auto jest sprawne, jedynie silnik jest przelany olejem. Wszystkie błędy mają kod CAN i mechanik twierdzi że szlak trafił zimne luty i trzeba wyjąć zegary, polutować wszystko i błędy znikną. Pytanie czy z tego problemu z szynami może brać się problem rosnącego poziomu oleju? I czy ktoś miał już taką sytuację, bo ja jestem lekko zszokowany tym że jeżdzące sprawne auto po podpięciu komputera praktycznie nie powinno odpalać :-D
Vistor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.