Temat: [Mondeo 2000-2007] Czujnik cofania - parkowania - nie dziala
View Single Post
Stary 29-01-2013, 15:55   #91
scr55
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-04-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo TREND X100
Silnik: 2,0 TDCi 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: Czujnik cofania - parkowania - nie dziala

Witam,
Od kilku dni mam problem z czujnikami parkowania tzn. przy temperaturze -10st.C przy wrzucaniu wstecznego słychać ciągły dźwięk, przy -6st.C działał normalnie. Od wczoraj mamy odwilż i słychać tylko ciągły dźwięk. Wydaje mi się, że czujniki są ok bo jak parkowałem to na chwilę system działał normalnie przez 2 sekundy, a później tylko ciągły dźwięk.

Z tego co czytałem na forum to może być wina czujników, ale nie pasuje mi jedna rzecz. W zeszłym roku w zimę przy parkowaniu czujniki parkowania wydawały "dziwne" dźwięki - kilka sygnałów. Jak później wyczytałem centralka dała mi znać, który czujnik nie działa. Wyłączyłem wtedy zapłon i włączyłem ponownie i problemu nie było. Jak się domyślam świadczy to o tym, że mam selftesting przy każdym wrzuceniu wstecznego.
Dobrze mi się wydaje, że to może być kwestia połączeń w czujnikach?

Chciałbym posprawdzać czujniki i centralkę ale:
1. Gdzie jest centralka i jak się do niej dostać w hatchbacku 2003r. przed liftem (centralka od nowości)? Może jakieś zdjęcia?
2. Jak sprawdzić czy czujniki są połączone? Od dołu samochodu czy muszę zdjąć tylny zderzak? Można je "wyciągać" ze zderzaka i sprawdzać połączenia?

Nie wiem jaki mam model systemu parkowania, ale wiem, że dźwięk dobiega z tyłu samochodu.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
scr55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem