View Single Post
Stary 09-07-2022, 20:28   #1
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie brak ładowania i brak kontrolki braku ładowania

Witam. Postanowiłem założyć nowy wątek bo wszędzie czytam o tym, że ktoś nie ma ładowania to zapala się kontrolka akumulatora albo zapala się kontrolka a alternator ładuje.

Ja mam nieco inny przypadek.

Alternator nie ładuje. Był regenerowany rok temu, wymieniony regulator napięcia, sprzęgiełko i łożyska. Część kablowa i zaciskowa jest w porządku. Akumulator jest roczny. Na zaciskach alternatora jest 11,8 V niezależnie od włączonych odbiorników (takie same wskazania są na akumulatorze). Prąd na przewodzie dodatnim alternatora podczas uruchomionego samochodu to 0,2 A niezależnie od odbiorników. Przy włączeniu wszystkich świateł, nadmuchu i grzanych szyb spada napięcie do 11,4 V.

Jednak kontrolka akumulatora na desce się nie świeci. Dlaczego skoro brak ładowania?

Dodam, że obroty silnika nie mają wpływu na parametry alternatora oraz informację, że ostatnio robiłem długie dystanse więc akumulator mógł sie dobrze naładować - może to jakaś forma sterowania forda że akumulator nie potrzebuje i dlatego nie ładuje?

Zrobiłem na takim spadającym napięciu już 40 km. Zaczeło spadać od 12,7 V a aktualnie jest 11,8 V. Silnik odpala prawidłowo.
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem