View Single Post
Stary 14-08-2015, 16:15   #1
zachara
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 14-08-2015
Skąd: Gdańsk
Model: Focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 9
Domyślnie Drgania nadwozia podczas przyspieszania ( dodawania gazu)

Witam serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość i ewentualne naprowadzenie na dobrą drogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jestem posiadaczem Focusa mk1 r. 2000, 1.6. benz. Od jakiegoś czasu podczas dłuższej podróży ( trasa ) zauważyłem, że auta zaczyna drgać przy dodawaniu gazu. Z początku zbagatelizowałem sprawę, ponieważ raz się to działo innymi razy nie. Po jakimś miesiącu od feralnego wyjazdu z niewinnych drgań przeobraziło się to w niezłe kołysanie. Wcześniej przy prędkości 100 km/h i na 5 biegu tak teraz od 4 biegu i 70+ km/h. Byłem u 3 mechaników, jeden podrapał się po głowie i powiedział, że nie wie, drugi bez sprawdzenia wydał wyrok na przegub wew. - półoś prawa, trzeci natomiast pogrzebał w przegubach ( tak przynajmniej powiedział) i stwierdził, że to luz na którymś łożysku w mechanizmie różnicowym skrzyni biegów - diagnoza = wymiana skrzyni. Czytałem trochę pdobnych tematów na różnych forach i bliższa wydaje mi się teoria półosi, lecz chciałem zapytać ekspertów od FORDA co o tym myślicie, dodam tylko, że przy ostrym skręcie w PRAWO i dodaniu gazu drgania również są mocno wyczuwalne, niekiedy czuję jakby pod autem centralnie + prawa strona coś pod spodem luźno latało, koła mam wywarzone i sprawdzone opony. Proszę o jakąś pomoc, z góry dziękuję
zachara jest offline   Odpowiedź z Cytatem