Temat: [Galaxy 2000-2006] Błąd 16916 - czujnik G65 - usterka
View Single Post
Stary 06-04-2011, 15:33   #4
albinguma
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2009
Skąd: Chełm
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 TDI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: Błąd 16916 - czujnik G65 - usterka

Mam teraz ten sam błąd:
16916 - A/C Refrigerant Pressure Sensor (G65) Circuit Low Input
Klima nie chłodzi, czynnik jest sprawdzałem.
Kolego Grzenio doszedłeś, który to czujnik, bo ja już też zgłupiałem po przeczytaniu kilku postów:

Cytat:
Napisał haggie73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem usunąłem przez wymianę czujnika wysokiego ciśnienia, to on powodował te błędy i sporadyczne w innych blokach.
Przydadzą się Wam takie informacje:
- czujnik w prawym nadkole przy lampie p-mgielnej
- w wersji silnika BTB to jest czujnik OE1J0959126 3-pinowy
- wymiany dokonałem sam w 30 minut na parkingu przed blokiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nasz guru Stefano pisze natomiast:
To czujnik od klimy, własciwie ogrzewania, ale widac go w VAGu w silniku. Jest on przy nagrzewnicy przedniej, na wężyku zasiljacym, czyli tym cieplejszym, przy grodzi, ale na szczęcie po stronie silnika, Pisze to troche na pamięć, ale chyba sie nie mylę, sorry nie mam czasu sprawdzić na 100 %.

Nie chcę absolutnie podważać Panowie waszej wiedzy, tylko powiedzcie proszę który to czujnik, gdzie go znajdę, jaka jest jego fachowa nazwa, ewentualnie, jak ktoś ma taką wiedzę, jaki symbol potrzebuję do mojego silnika czyli ASZ (2004r). Z góry dziękuję za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
albinguma jest offline   Odpowiedź z Cytatem