View Single Post
Stary 08-02-2012, 10:09   #15
USS_Missouri
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-01-2008
Skąd: Prawie Radom
Model: Ford C max 2007 - 2010
Silnik: 1,6ccm
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: Czy po wymianie tuleji wahaczy przednich zrobić geometrię??

Delikatnie podczepię się pod temat. W połowie ubiegłego roku wymieniałem przedni wahacz od strony pasażera. Teraz, kilka dni temu będąc na przeglądzie technicznym i tzw. szarpaczach okazało się, że w tym wahaczu pęknięta jest tuleja (diagnosta niestety nie powiedział mi która to tuleja) a z kolei od strony kierowcy tuleja jest wybita. W sklepie za komplet na oba koła za tuleje powiedziano mi 100 zł. Naprawa ok. 60 zł i jeszcze później ustawienie zbieżności - 50 zł. Bylem u dwóch mechaników i jeden stwierdził, że zbieżność nie jest wymagana a inny, że jest to konieczne. Dla pewności i bezpieczeństwa a także dla lepszego samopoczucia po wymianie tulei dokonam kontroli zbieżności.


Do tej pory z autkiem nie miałem żadnych problemów niestety teraz "Fordzik" zaczyna szwankować, pojawiają się drobne ale denerwujące komplikacje techniczne; np. teraz nie odbija mi klamka drzwi tylny od strony kierowcy; wiem, że to nie ten post pod względem tematycznym ale czy konieczne jest zdejmowanie plastików i całego poszycia drzwi, aby ten defekt naprawić?


Przepraszam, nie zauważyłem, że jest to dział Forda Focusa

Ostatnio edytowane przez USS_Missouri ; 08-02-2012 o 10:11 Powód: Dział forda Focusa a nie Mondeo
USS_Missouri jest offline   Odpowiedź z Cytatem