View Single Post
Stary 05-10-2014, 23:30   #10
kostek181pl
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 14-03-2013
Skąd: Cieszyn,Bolesławiec
Model: Mondeo mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: Brak ŚWIATEŁ MIJANIA, DROGOWYCH, NAWIEWU i kontrolek na desce

Dokładnie nie pamiętam, ale to 30, albo 31( sterowanie elektroniczne, oświetlenie tablicy)
Gdy załączę na przeciwmgielne - włącznik wysuwam na raz to widzę, że kontrolki pozostałe lekko przygasają, a gdy wyciągnę przełącznik na 2 raz przeciwmgielne, to wywala bezpiecznik.
Próbowałem też podłączyć tak same żarówki bez halogenów i też wybija, także w halogenah nie ma zwarcia. Podłączałem inne żarówki nowe h3 i też wywala na 2 stopniu wyciągnięcia przełącznika.
Mierzyłem napięcie miernikiem na 1 wyciągnięciu 12,86V, a na 2 wyciągnięciu 12,16V
Mierzyłem z podłączonymi żarówkami jak i bez, z tym że bez to pomiar tylko pierwszy( 12,86V), gdyż na 2 wyciągnięciu mierzenie z żarówkami nie jest możliwe przez wywalanie bezpiecznika.
Bez podpiętych przednich świateł przeciwmgielnych pod instalację wysuwanie na 1 i 2 położenie przełącznika nie wybija bezpiecznika.
Na raz brak tylniego oświetlenia przeciw mgielnego, a na dwa jest tylnie światło przeciwmgielne.
Iteraz się tak zastanawiam czy to czasami nie robi sam przełącznik świateł...może tam jest jakieś zwarcie czy jak.
Ale z kolei nie potrafię znaleźć tego przekaźnika o którym jest napisane w książce.

Ostatnio edytowane przez kostek181pl ; 06-10-2014 o 10:19
kostek181pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem