View Single Post
Stary 04-07-2011, 09:30   #1
krzys_ldz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-07-2009
Model: mondeo mki
Silnik: 1,8
Rocznik: 1995
Postów: 4
Domyślnie Nie można odpowietrzyć hamulców- niedrożny układ.

Witam.
Mam mondeo 1,8 benzyna z 95 roku. Moje problemy zaczęły się kiedy pękł mi przewód hamulcowy i zaczął uciekać płyn. Od tamtej pory pedał hamulca zaczynał działać dopiero przy samej podłodze, ale auto hamowało. Pewnego razu moja luba zamiast zwykłego płynu dolała płynu hydraulicznego od citroena ( taki zielony) i w tedy przewód przestał ciec. Mimo to oddałem do mechanika (w Anglii) który wymienił wężyk i odpowietrzył hamulce, tak przynajmniej twierdził, a mimo to pedał działał tylko przy podłodze. Teraz jestem juz w PL i postanowiłem sam rozwiązać problem, pierwszym krokiem miała być wymiana serwa ale wyczytałem na forum że jeśli przy pompowaniu pedał się podnosi to serwo i pompa jest ok. Więc zostało odpowietrzanie. Kiedy odkręciłem odpowietrzniki nic z nich niestety nie leci mimo ze zbiorniczek jest pełen. Próbowałem pompowania pedałem bez zapłonu, z zapłonem i nawet na włączonym silniku i nic. Podłączałem również pompkę do zbiorniczka, tak żeby wdmuchać płyn do obiegu i nic. Ani drgnie:/ Jednak na samym początku udało mi się odessać minimalną ilość płynu z każdego odpowietrznika za pomocą strzykawki przez co teraz hamulce znikły do końca i pedał przestał się podnosić przy pompowaniu. Co to może być? Jak mam sobie z tym poradzić?
krzys_ldz jest offline