Temat: [Galaxy 2000-2006] Faq - co sądzicie??
View Single Post
Stary 13-11-2009, 12:24   #1
mike_111
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Jawor-zno
Model: SEAT ALHAMBRA
Silnik: 1,9 TDI <--> 115KM AUY
Rocznik: 2002
Postów: 93
Domyślnie Faq - co sądzicie??

Witam,
co sądzicie aby w podpiętych pojawił się faq z najczęściej występującymi usterkami, żeby wyszukiwarkę oszczędzić a i przy okazji naprowadzić użytkownika szybciej do celu?
Oczywiście można to modyfikować ewentualnie może ktoś ma jakieś propozycje.
Jeśli moderator stwierdzi że bezsensu takie coś to do śmieci.

np. coś takiego:

1. Problem z temperaturą silnika i ubytkiem płynu chłodniczego – silniki TDI

Objawy:
od dłuższego czasu walczę z problemem ubywającego płynu chłodniczego, wycieki jakie zlokalizowałem to przy korku od pojemnika wyrównawczego więc wymieniłem korek. Po tej wymianie ubywa zdecydowanie mniej płynu w stosunku do przejechanych kilometrów natomiast pojawił się kolejny problem, gdy na trasie jadę ciągłym tempem 150 km/h nagle wskazówka od temperatury szybko rośnie, daje na luz i po chwili równie szybko opada do 90.

Naprawa:
Wymieniona została uszczelka pod głowicą, planowanie głowicy.

2. Zatrzymujące się wycieraczki

Objawy:
Zacinanie się wycieraczek itp.

Naprawa:
1. Ściągnięcie ramion - w moim roczniku (2002) niema zabezpieczenia trzeba szarpać, podrywać itp., po 10 minutach zeszły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2. Żeby dostać się do całego mechanizmu trzeba odkręcić plastikową osłonę do której przymocowane są spryskiwacze - tu żadnych problemów niema :fcp26

3. Trzeba również wyciągnąć całą rynienkę tą która odprowadza wodę spływającą z szyb raptem 3 śrubki i troszeczkę szarpaniny bo jest ciasno - generalnie łatwo zeszło :fcp18

4. Dobieranie się do tych fantastycznych tulejek (masakra :537: ) a więc, przy każdym ramieniu robimy co następuje - najpierw ściągamy zawleczkę z wieloklina, następnie jest tam cieniutka podkładeczka a pod nią jest gumowy oring. Gdy powyjmujemy to wszystko to cały wieloklin powinien nam wyjść z tej wspaniałej tulejki ale niestety jest zapieczony więc w moim przypadku wieloklin od strony pasażera po kilku puknięciach młoteczkiem nawet wyskoczył potem przeczyszczenie ropą i czym się da a na koniec smar ( ja miałem w sprayu jakiś tam) i wieloklin ładnie wchodzi i wychodzi wręcz sam wypada jak go niezabezpiecze zawleczką.
Strona od kierowcy :-< - około godzinę psikałem (ropa i wd40) i waliłem młotkiem oczywiście przez nakrętkę mocującą ramie żeby gwintu nie uszkodzić, nagle ujrzałem że około 3mm się ruszyło i tu mały sukces więc pierwsze piwko do ręki faja i chwila przerwy :fcp29 . Po przerwie dalej to samo i tak minęła następna godzina no ale efekty były widoczne bo już nakrętka mnie blokowała, więc technika powrotna tzn. wkręcam nakrętkę i podciągam do góry jak już więcej nie pójdzie to podstawić trzeba pod nakrętkę jakiś klucz lub coś podobnego żeby robić taką dźwignię aż weszło do końca. W każdym razie coś tam było już ruszone ale do końca wyjść nie chciało i dalej ciężko, wtedy zrobiłem tak - zapaliłem silnik puściłem wycieraczki żeby chodziły na drugim biegu i śrubokrętem wciskałem wieloklin do środka aż w końcu wyszedł no a później to już czyszczenie i pracują teraz jak nówki. :fcp26 :fcp29

4. Nie działające szyby lub szalejące szyby elektryczne

Objawy:
Szyby wariują nie chcą się domykać, otwierają się itp.

Naprawa:
Połamane kable między drzwiami kierowcy a samochodem.
__________________
SEAT ALHAMBRA 2002
1,9TDI 115KM AUY

Ostatnio edytowane przez mike_111 ; 13-11-2009 o 20:29
mike_111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem