View Single Post
Stary 05-02-2012, 19:51   #1
Kasmo
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 27-12-2010
Skąd: Polska
Model: Fusion
Silnik: 1,4 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 25
Unhappy 1,4 TDCI nie kręci rozrusznik

Witam wszystkich,
problem dotyczy FORD FUSION 1,4 TDCi 2005 skrzynia manualna

ostatnie spadki temperatur przyniosły mi i mojemu fordowi niemiłą niespodziankę. Najpierw problem objawił się nie możnością uruchomienia silnika z rana. Po podłączeniu kabli do innego auta udało się uruchomić silnik a później po konsultacji z mechanikiem i sprawdzeniu ładowania (to jest bez zarzutu) wymieniłem akumulator po siedmioletniej eksploatacji. Dolałem paliwa Shell V-power diesel plus dodatek Shella przeciw zamarzaniu (na rozgrzanym silniku). Zrobiłem trasę ok 120 km i myślałem że po problemie ale następnego dnia moja Fuzja znów podniosła mi ciśnienie i nie odpaliła. Po kilkukrotnych próbach uruchomienia nastąpiła cisza rozrusznik przestał reagować na start z kluczyka. W związku z tym mam pytanie do Szanownych kolegów gdzie znajduje się i jaki jest numer bezpiecznika zabezpieczającego obwód rozrusznika oraz co mogę sprawdzić we własnym zakresie żeby sprawdzić czy rozrusznik przypadkiem mi nie padł.
Będę wdzięczny również za sugestię co może być przyczyną porannych niedomagań mojego Forda.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za lawinę podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Kasmo ; 05-02-2012 o 19:52 Powód: literówka
Kasmo jest offline   Odpowiedź z Cytatem