Temat: [Focus 1998-2004] 1.8 TDDI Głuche stukanie
View Single Post
Stary 15-01-2013, 09:40   #35
_KILER_
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Model: Focus MK1
Silnik: 1.9 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI | Głuche stukanie

Witam wszystkich serdecznie.
Jestem posiadaczem Forda Focusa TDDI rocznik 2001 z przebiegiem 205t/km
Chciałbym się dołączyć do tej rozmowy ponieważ w moim silniku występuje dokładnie to samo zjawisko co na filmie u kolegi hammer404 ( pierwszy post )
Dodam , że oprócz tego miarowego dosyć miękkiego stukania z silnikiem jest wszystko w jak najlepszy porządku. Autko pali w każdych warunkach przyspiesza jak należy rozpędza się do właściwych prędkości. Jest to moje drugie auto z tym silnikiem do którego mam ogromny sentyment z racji swojej niezawodności której doświadczyłem przy pierwszym aucie.
Dla osoby która ma to auto po raz pierwszy takie stukanie może sprawiać wrażenie czegoś zupełnie normalnego ale nie dla mnie . W poprzednim aucie nie miałem takiego zjawiska a tu słyszę to wyraźnie i tym samym proszę o pomoc w diagnozie.
Dodam jeszcze że to zjawisko klekotania wpada w uch podczas przechodzenia z jednego biegu na drugi kiedy dochodzi do spadku obrotów silnika i chwilowego przejścia w stan biegu jałowego.
Jestem przed wymianą rozrządu i oleju , jak się uporam z tematem to dam znać czy coś się zmieniło.
_KILER_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem