View Single Post
Stary 27-09-2011, 18:09   #1973
Michał_p
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Model: Sharan
Silnik: 110 KM AFN
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc na początku chciałem wszystkich przywitać. Od niedawna jestem właścicielem Sharana, dogrzewacz jak u większości niesprawny. Po przerobieniu literatury z forum zabrałem się za naprawę. Dolutowałem przewody do pompki paliwa ale dogrzewacz nadal nie dawał oznak życia. Wczoraj wymontowałem dogrzewacz z samochodu i dobrałem się do jego wnętrza. Walka trochę trwała, wszystkie śruby zardzewiałe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Po rozebraniu okazało się, że wentylator sztywno się obraca, prawdopodobnie to jest przyczyną że piec nie startował. Ale nurtuje mnie inna prawa. Wykręciłem święcę w celu sprawdzenia czy jest sitko. Sitka nie ma,ale w miejscu gdzie jest otwór chyba do paliwa widać jakieś jakby resztki sitka. Zastanawiam się czy D3WZ miały jakieś sitka na stałę zgrzane z obudową. Komora świecy jest z jednej strony płaska więc sitko owalne tam nie zabardzo będzie chciało wejść. I jeszcze druga sprawa, po podłączeniu świecy do zasilania zaczyna grzać od samego czubka, żar stopniowo przesuwa się w kierunku gwintu świecy. Tak powinno być czy raczej powinna rozgrzać się od razu cała. Pozdrawiam.
Michał_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem