Temat: [Mondeo 2007-2014] Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
View Single Post
Stary 01-04-2010, 01:20   #1
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Przebiegi naszych pociech rosną a tarcze stają się coraz cieńsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Proponuję ten wątek bo dyskusje nt. tarcz i klocków rozproszone są w wielu miejscach.

Założyłem klocki EBC Green na obu osiach i tarcze ATE (gładkie) na przodzie. Na tyle zostały używane fordowskie tarcze. Jestem zadowolony ze skuteczności tego zestawu. Hamulec jest zauważalnie ostrzejszy, zwłaszcza przy mocniejszym wdepnięciu.

Niestety główna przyczyna wymiany przednich tarcz - bicie przy hamowaniu - pojawiła się również na nowych tarczach. Jestem przekonany, że powodem jest niestaranny montaż (niewyczyszczone piasty, etc.) i brak pomiaru bicia przy wymianie. Wykluczam aby tarcze ATE mogły być fabrycznie krzywe a sam nie zdążyłem ich jeszcze wystudzić w kałuży.

Nie mam ochoty przepychać się z warsztatem, który to robił więc zakupiłem zestaw "zmierz to sam" http://allegro.pl/item973679745_mikr...embo_nowy.html , który zapewne przyda się na przyszłośc. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chyba powrócę do samodzielnych wymian bo fachowcy dwa razy pod rząd spartolili mi robotę.

Dam znać o wynikach pomiarów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela

Ostatnio edytowane przez keisim ; 01-04-2010 o 01:27
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem