Temat: [S-MAX 2006-2015] Jaki żarnik kupić do ksenonów?
View Single Post
Stary 23-01-2022, 14:19   #244
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Jaki żarnik kupić do ksenonów?

Są też żarówki tungsram o barwie 5500 +20% czyli coś w podobnym stylu do Twoich, oczywiście zdecydowanie droższe, ale myślę, że i jakość również zdecydowanie lepsza.

Rozmawiałem nawet z dwoma sprzedawcami, którzy mówili, że klienci bardzo sobie je chwalą, ale na pytanie, czy porównywali je z tungsram megalight plus 100% , to odpowiedź była, że nie.

Chciałem kupić dwa komplety z możliwością zwrotu jednego z nich, tak żebym przez jedną noc mógł je przetestować, które lepsze, to niestety powiedzieli, że nie ma takiej możliwości, a z wypowiedzi przynajmniej kilku osób tutaj na forum wynika, że barwa w okolicach do 4500 jest zdecydowanie lepsza na mokry asfalt niż te o wyższej barwie, no i też z dużego doświadczenia jak na amatora w testowaniu żarówek tungsram halogenowych H4 wiem, że jest naprawdę bardzo duża różnica w oświetleniu pomiędzy Plus 20% i Plus 100% więc mam nadzieję, że podobnie będzie przy ksenonach i po zamontowaniu będę mógł powiedzieć, że mam nie tylko dobre ale wręcz bardzo dobre światło zwłaszcza na mokrym, jednak cały czas jeszcze się łamie nad tymi z Osram Plus 200%.


Żeby zobaczyć jaka jest żarówka to tak, ale żeby stwierdzić, że jest niewłaściwa, która posiada zbyt dużo lumenów, to już raczej nie i tak jak wcześniej wspomniałem w razie wypadku możesz mieć niemałe kłopoty.
Do tego tak mocne światła przy mijaniu mocno oślepiają, że ja jestem często zmuszony włączać długie, bo nie widać drogi przed maską, i pewnie często będą mrugać Tobie długimi, ale zrobisz jak będziesz uważał osobiście odradzam.

Ostatnio edytowane przez galo ; 23-01-2022 o 14:25
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem