Temat: [Mondeo 2007-2014] Lista ewentualnych usterek
View Single Post
Stary 09-07-2009, 19:42   #884
mk4titben
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-04-2008
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 67
Domyślnie Odp: [Mk4] Nowe MOndeo kombi- lista ewentualnych usterek

Witam jestem po pierwszym przeglądzie gwarancyjnym i pisze jakie sprawy wyszły przy tym właśnie przeglądzie, pierwsza sprawa to uszkodzona pomka spryskiwaczy, objawy były takie: w chwili uruchamiania spryskiwacza tylnej szyby uruchamiał się delikatnie spryskiwacz przedniej szyby tzn spryskiwacz lewy. (delikatny wytrysk ale wytrysk)
Druga sprawa wymiana wszystkich filtrów tzn powietrza, oleju, kabinowy oraz wymiana oleju na olej oczywiście motorcraft 5w30, niestety nie pozwolili mi, wlać motula 5w30 bo gwarancja i takie tam, nie chciałem sie kłócić wiec wlali to co mają, sprawa kolejna to najprawdopodobniej źle wklejona tylna szyba tzn, koleś w serwisie stwierdził iż szyba jest wklejona na silikonie i w miesjcu gdzie widać zaciek po wewnętrznej stronie szyby, akurat nie umieścili silikonu więć oni go tam dokleją i będzie oki , więc nie wiem czy to tak ma wyglądać proszę ewentualanie o jakieś podpowiedzi, sprawa trzecia, to wycieraczki pierodła ale ważna sprawa bo gwarancja je obowiązuje ale niestety w lecie nie widać jak się przednia szyba nie da wyczyścić nawet po wylaniu 0,5 litra płynu na szybę, nie wiem jak im udowodnić ze wycieraczki są do bani, proszę o podpowiedź. Pozdrawiam
mk4titben jest offline   Odpowiedź z Cytatem