Temat: [Mondeo 2007-2014] Przeciekający fabryczny szyberdach
View Single Post
Stary 17-06-2020, 10:28   #153
Biohazaard
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-10-2019
Model: Mondeo
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Cytat:
Napisał radekg32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O której "rączce " piszesz bo na dniach będę to robił u siebie ?
I czy jak robiliście u siebie to zaworki dawaliście spowrotem czy szły na śmietnik ?
Rączka w podsufitce - jak ją odchylisz to znajdziesz tam zaślepki pod którymi są śrubki trzymające rączkę. Jednak zaślepki są na niby zawiasie zintegrowanym z całą rączką (a nie osobne które wtykasz do otworów jak w osłonie przeciwsłonecznej ).

Zaworki natomiast wywaliłem z całym starym wężem - zarówno po stronie kierowcy jak i pasażera.

Notabene dobrze, że niedawno zrobiłem tą samą operację po stronie pasażera - podczas opisu zrobiłem to tylko od strony kierowcy. Ostatnio sporo u mnie pada i czuje, że by mi coś zalało, a tak jest spokój, więc radzę zająć się obiema stronami od razu i nie odkładać.

Dodam, że o dziwo zajęło mi to o wiele więcej czasu niż od strony kierowcy ponieważ, musiałem wyjąć schowek oraz trochę się naszukałem przejścia starego węża pod ociepleniem które go zakrywa. Do pomocy podam, że przejście węża prze karoserię do zaworka który jest pod ociepleniem znajduje się po prawej stronie pod największym w tej okolicy gniazdkiem ze sporą ilością przewodów - grubą wiązką elektryczną. Musiałem ściągnąć to gniazdo i pod nim wyszarpałem ocieplenie i przeciągnąłem z powrotem nowy wąż.
Biohazaard jest offline   Odpowiedź z Cytatem