View Single Post
Stary 02-02-2013, 21:41   #12
grzybekmisiek
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-11-2012
Skąd: Tarnów
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nowy Błąd P1608 po naprawie sterownika VP44

Tak wiem tylko póki co chciałbym uniknąć niemieckich serwisów z wiadomych względów. Szczytem marzeń jest go odpalić i zjechać do kraju i wtedy już zrobić całą pompę jak należy bo robię w jedną stronę ponad 1000 km i nie mogę sobie pozwolić na żadne niepewne sytuacje - na tyle na ile to możliwe. Któryś z kolegów wysłał mi niemiecki link w którym ktoś opisuje co prawda w mondeo ale podobny objaw: też się pojawił ten błąd i sę okazało że przy adaptacji po wymianie aku komputer odkrył niesprawne 3 świece i dlatego ten błąd i nie pozwolił na odpalenie i nie dał się skasować. Po wymianie świec błąd skasowany samochód odpalił. Wykręciłem świece w związku z tym i rzeczywiście jedna była walnęta. Kolega jest w Polsce i ma przywieźć nowe. I u mnie podobny objaw bo dopóki aku był podpięty to błędu nie było jak odpiąłem (ładowanie itp) i założyłem klemy spowrotem to wtedy błąd się pojawił. Będe próbował jak będę miał świece ale coś się obawiam że to by było zbyt piękne. Piszesz że mogę uszkodzić sterownik no ale chyba by się wtedy pojawiły błędy sterownika?? a u mnie nie ma żadnych poza tym P1608
grzybekmisiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem