View Single Post
Stary 21-04-2024, 18:01   #25
davvvi
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 04-11-2012
Skąd: kutno
Model: mondeo mk1
Silnik: 1.8 dt
Rocznik: 1994
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdecydowanie TAK.
Przy czym to Kolega jest owym "ciężkim przypadkiem"...

ZERO informacji w poście z pytaniem!
Ani słowa typu "auto jeździło, nic nie było robione i nagle tempomat przestał działać"...

Z tego co napisane, można wnioskować, że wymieniona jest "od czapy" skrzynia biegów na zasadzie "Panie też manual, od Forda i śruby (prawie) pasują""...

Tyle, że na forum już nikomu nie chce się uczestniczyć w takich zgaduj-zgadulach urządzanych przez ludzi, którzy cytują błąd mówiący "problem z czujnikiem położenia neutralnego (zwanym też czujnikiem pozycji wybieraka) skrzyni biegów" i na końcu piszą "a z czym jest problem"...
Wybacz ale nie sadziłem ,że to takie ważne. Pierwszy raz mam doczynienia z tym. Otóż auto mam raptem 3 miesiące ale nie było okazji sprawdzić czy tempomat działa i nie sprawdziłem przy zakupie. Start stop tez nie sprawdziłem, bo w sumie pomyślałem że jest wyłączony. A podpowiedzi wrzucenia biegu nawet nie wiedziałem ze auto ma taka funkcje. Wiec za pewne te błędy były w momencie zakupu auta. ja nawet nie wiem, czy ja mam silnik taki jak powinien być. Powinien być 1.6 tdci 105koni. Forscan pokazuje mape 1.6 115ps ,skrzynia w forscanie widnieje jako b6. jeszcze co sprawdziłem to wskazania tego czujnika na wybieraku. Na neutralu jest okolo 48% na 1,3,5 biegu jest około 78%,a na 2,4,6 około 17%. Więc czujnik coś pokazuje. Tylko czy dobrze?
davvvi jest offline   Odpowiedź z Cytatem