Temat: [Mondeo 2000-2007] Dobór przepustnicy 2,0 Duratec
View Single Post
Stary 02-03-2020, 19:08   #8
archi4lo
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-02-2013
Skąd: Wlkp
Model: Fiesta mk6 / Mondeo mk3
Silnik: 1,4 TDCI / 2,0 Pb + LPG
Rocznik: 2002 / 2006
Postów: 139
Domyślnie Odp: Dobór przepustnicy 2,0 Duratec

Panowie ja już zgłupiałem... na luzie auto trzymało obroty w okolicy 800-1000 obrotów- w zależności od humoru. Odłączyłem wtyczkę od krokowca i obroty spadły na około 750-780. Hmm... mówię dodam gazu i ku mojemu zdziwieniu wskazówka żwawo podskoczyła i płynnie opadła, bez żadnego zawieszania się obrotów itd. Ok to mówię przejadę się i auto jedzie ok... jadę wrzucam na luz i obroty spadają płynnie. Żadnych przygazowek czy zawieszania się obrotów. Oczywiście zapalił się check ale to pewnie ze względu na odpieta kostkę od krokowca. Gdy ja spowrotem podpiąłem to od nowa problemy, samoczynne przygazowki, zawieszanie obrotów. Na wpietej kostce podczas toczenia auto trzyma około 1200 obrotów a w momencie całkowitego zatrzymania podbija na moment na około 1500. Ktoś cos z tego rozumie...? Bo ja nic. Myślałem, ze po odpięciu wtyczki będzie jeszcze gorzej a tu auto pracuje tak jak powinno
Edit: po włączeniu klimatyzacji obroty pikują mocniej w dół i czuć, ze auto ma ciężko. Czyli ewidentnie brakuje mu krokowca ale jednak brak jest zawieszania się obrotów

Ostatnio edytowane przez archi4lo ; 02-03-2020 o 19:18
archi4lo jest offline   Odpowiedź z Cytatem