View Single Post
Stary 28-06-2010, 13:52   #5
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: wymiana końcówek wtryskiwaczy 1.8tddi

Cytat:
Napisał marro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!Mam fokę 1.8tddi z 2000 roku.jest po przejściach.od początku mojego jej użytkowania miałem problem z rozruchem.zawsze trwało to parę sekund i z efektami szarpania.naczytałem się trochę i podejrzewam wtryski.a że lubię sam przy nim grzebać to proszę was o wiedzę jak samemu wymienić końcówki wtryskiwaczy.dzięki i pozdrawiam.marro
Jestes pewny, ze to wtryski, a nie pompa, albo przelewy?

Jezeli to wtryski to musisz najpierw wyjac. Sa wciskane, ale na pewno beda zakleszczone. Zalej jakims olejem, albo WD40. Na szybko mozesz wyjac odkrecajac podkowke ktora trzyma wtrysk i zalozyc ja obrocona. Wtedy wkladasz cos stalowego pod podkowke (im blizej wtrysku tym lepiej) - sruba, wiertlo, nakretka. To zeby zrobic dzwignie.
Nastepnie pukasz w drugi koniec az wtrysk zacznie wychodzic.

Nastepnie je rozkrecasz. Klucz 12 tam gdzie na wtrysk wchodzi podkowka i jak pamietam nasadka 17 na koncowke wtrysku. Normalnie odkrecasz tylko na koniec rob to recznie, zeby nic sie nie rozpadlo. Zanim otworzysz wyczysc gwint z rdzy.
Sama koncowka (dysza) jest w nasadce ktora odkrecisz od korpusu. Trzeba ja lekko wycisnac, bo tez moze byc przyklejona. W niej jest iglica.
Wszystkie czesci najlepiej wymocz w ropie i wyczysz szczoteczka do zebow. Osusz lekko i zloz na czystej szmatce. Dokladnie wyczysc obudowe wtrysku, gwint i srodek nakladki w ktora wchodzi koncowka, bo sa czesco mocno zardzewiale.

Spokojnie, to nie projektowanie rakiet, trzeba zachowac czystosc, ale bez przesady.

D4anny - o jakiej "glupiej" nasace za 50zl piszesz?
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem