Temat: [C-MAX 2003-2007] Wymiana rozrządu
View Single Post
Stary 25-09-2011, 22:09   #4
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu

Cytat:
Napisał phonemaniac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hejka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam Maxia z silnikiem 1,6 TDCi (109 KM) z automatyczną skrzynią biegów (rocznik 2005). Chciałem się dowiedzieć, czy przy wymianie rozrządu trzeba również wymienić pompę wody?? Czy mnie mechanik w konia robi ?? (moje doświadczenie z Fordami podpowiada mi, że pompa wody jest na pasku akcesoriów a nie na pasku rozrządu).

pozdrawiam
Ale to nie silnik Forda jest, a współtworzony przez Forda. Silnik jest z grupy PSA i rzeczywiście pompa wody jest na pasku rozrządu. Jak się skitwasi i w porę tego nie zauważysz, to remoncik może być gruby (rozrząd nie jest niestety bezkolizyjny).
Opinie są różne, ja dla przykładu nie wymieniałem - jakoś jeszcze działa, chociaż u mnie wymiana była przy 130000km (których niestety nie mogłem w pełni zweryfikować, dlatego zdecydowałem się na wymianę paska i rolek bez pompy). Niektórzy twierdzą, że jeśli pompa ma już jakiekolwiek ślady zużycia, to nowy pasek tylko pomoże jej szybciej skończyć.
Pomyśl ile jeszcze chcesz tym samochodem jeździć. Jeśli długo, to wymień pompę, jeśli nie za długo, to zostaw starą (jeśli jej stan na to pozwala) i pozwól się tym problemem martwić kolejnemu właścicielowi.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem