Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] Lekkie Dławienie :)
View Single Post
Stary 04-07-2011, 11:17   #61
tomesto
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-02-2010
Skąd: Dolnośląskie
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Lekkie Dławienie :)

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę w złym wątku to wrzuciłeś, bo to 2.0/2.2 - jest taki dla 1.6 - ale to tytułem wstępu:-)
Sporo Ci się tego nagromadziło...

1. Dziwna ta plama sadzy na posadzce. Silniki PSA w fokach mają to do siebie, że nie kopcą:-) Może to DPF, może coś z wtryskami, ale nie koniecznie od raz awaria, ale może kwestia zaprogramowania. Zacznij od zweryfikowania, czy napewno DPF jest dobrze wycięty. Masz gdzieś w pobliżu V-tech, albo inny warsztat, który ma w tym doświadczenie? Musisz to sprawdzić w pierwszej kolejności.
Jeszcze jedno, uszczelniałeś wtryski? Sam, czy ktoś? Nie uszkodził nikt wówczas wtryskiwacza? - o to kopcenie mi chodzi.
2. Przerywanie ze stałą prędkości - jeżeli w okolicach 1800-2000 obrotów silnika, to EGR (to jest punkt jego wyłączenia)
3. Co do błędu pod górę, to silnik musi wywalić jakiś error, skoro pisze usterka układu silnika. Jaki to błąd? Może przeładowanie turbiny?
ad1) Szukam kogoś w okolicy Wałbrzych-Legnica obeznanego w DPF.
Wtryski uszczelniał dobry zakład działający w tej branży, sam się do tego nie zabierałem.

ad2) Sam co zrobię to wyczyszczę dziś EGR.

ad3) Dwóch mechaników z podłączonym laptopem jeździło moim autem doprowadzając go do zapalenia błędu ale poza napisem Usterka ukł. silnika nie wywala żadnego errora. Ale tak jak piszesz jeden z nich (pierwszy) sugerował, że może to by przeładowanie turbiny. Co ciekawe następna awaraia miała miejsce wzoraj - jechałem z pracy , auto muli strasznie, dodaję gazu a tu nagle strzał pod maską i 50%mocy znikło a z tyłu chmura dymu. Rozwaliło rurę od intercollera i wypięło odmę. Czyżby zapchany czyms wydech czy turbo przeładowuje?

Ostatnio edytowane przez tomesto ; 04-07-2011 o 11:21
tomesto jest offline   Odpowiedź z Cytatem