View Single Post
Stary 30-03-2013, 13:39   #15
michu21
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: Wieluń
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 199
Domyślnie Odp: Czy rozrząd wymienić wcześniej czy raczej nie?

Cytat:
Napisał sq7lqr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u Ciebie zalecane 240 tyś. lub 120 miesięcy, myślę, że jakieś 160-180 tyś to jest ta bezpieczna granica, tak jak pisałem wcześniej zależy jeszcze od eksploatacji no i oczywiście co było założone poprzednio
Właśnie " Co było założone poprzednio ". Większość producentów daje takie duże przebiegi na SWOICH CZĘŚCIACH I ROBOCIŹNIE U NICH na co dają gwarancję. W naszych realiach każdy kupuje pasek w sklepie i wymienia u zaprzyjaźnionego mechanika. Nikt do końca nie wie z czego jest ten pasek i jak długo wytrzyma.
Dlatego ciężko mi uwierzyć że przebieg na pasku firmy NoName od wymiany do wymiany to granice 200tyś. Ale to moje subiektywne zdanie.
180tyś rozłóżmy na części pierwsze.
Średnio każdy robi 12-15tyś w roku normalnie użytkując pojazd to daje 180/15 = 12 LAT hmmm który pasek fizycznie tyle wytrzyma i nie sparcieje, nie mówiąc już o zużywaniu. Do tego weźmy pod uwagę ze silniki CR a starej konstrukcji są inne. Stare typy wytrzymują więcej niż te nowe "cuda".
Producent daje na GWARANCJI takie duże przebiegi, a po gwarancji to już użytkownik w razie zerwania paska zostaje sam z problemem.
__________________
Mondeo MK3 2.0 TDDI 2001 KOMBI
Focus C-Max Sport MK1 2.0 TDCI GHIA

Ostatnio edytowane przez michu21 ; 30-03-2013 o 13:41
michu21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem