Temat: [S-MAX 2006-2015] Jakie felgi i opony
View Single Post
Stary 02-12-2008, 21:01   #6
jendras
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Postów: 8
Domyślnie Re: Rozmiar felgi i opony 16"

Ja rowniez sie zastanawialem jakie felgi mam kupic do mojego S-max. Szukalem, dzwonilem, sprawdzalem i ... informacje jakie zdobylem sa takie:
felga ma miec oznaczenia 6.5J x 16" :ta informacja zawarta jest po prostu w folderze forda (mozna sobie sprawdzic)
dalej jest rozstaw srub: 5x108, potem odsadzenie czyli ET=50 no i otwor centrujacy 63.3mm (tego juz w folderze lub instrukcji sie nie znajdzie, nawet w serwisie nie uzyskacie takich informacji, bo panowie po prostu ich nie maja jak sie okazuje).
Co do opon to powinien byc taki rozmiar : 216/60/16 i to jest zalecany przez producenta (ford) rozmiar.
Wszystkie dane jakie podalem sa takie jak nakazuje sobie producent naszych aut a dotycza oczywiscie felg stalowych. Rozstaw srub oraz ET mozna sprawdzic u szanujacych sie sprzedawcow felg oraz poprzez wyszukanie sobie tzw. kalkulatora felg.
ps.
dodam jeszcze o jednej rzeczy: nakretki ktore trzeba dokupic do felg stalowych, poniewaz te z aluminiowych nie pasuja jak nalezy do felgi stalowej ( i tutaj wazna sprawa : do S-max'a nalezy kupic nakretki na srube 14-tke, nie na dwunastke jak do innych modeli forda)
Pozdrawiam
jendras jest offline   Odpowiedź z Cytatem