View Single Post
Stary 03-10-2011, 23:11   #1992
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał KUBA1991 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Czytałem ostatnio trochę na temat dogrzewacza i mam kilka pytań odnośnie tego urządzenia. Odnalazłem dzisiaj czujnik który znajduje się na podszybiu, odpiąłem go i zmostkowałem. Podłączyłem Vaga odpaliłem auto (temp ok 60stopni) zrobiłem test wyjść i słychać było jak dogrzewacz zaczyna świszczeć. Przychyliłem się i dotykając dłonią "rurki" wydechowej czuć było jak wylatuje powietrze/spaliny. Po pewnym momencie wziąłem zakładkę Błędy i wywaliło coś takiego 1409 przerwanie płomienia. Z czym to może być związane? i stawiam również na uszkodzony ten czujnik który znajduje się na podszybiu ponieważ podczas zeszłej zimy dogrzewacz w ogóle nie załączał . Proszę o jakieś rady bądź podpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.
Jak zmostkowałes czujnik, to go wykłucza jako niesprawny, pozostaje bład 1409, co wskazuje na problem z zasilaniem w paliwo; niesprawna pompka paliwa, albo padł sterownik pieca, masz tam chyba D5ZF.

Cytat:
Napisał macle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam jestem...
.............
Owe ustrojstwo to Eberspacher D5Z-F w Alhambrze z 2004 roku. Ktokolwiek ma jakieś pomysły (najlepiej poparte wiedzą i doświadczeniem) proszę o wskazówki.
W blokach; 01 / 1. napięcie zasilania, 2. temp. ognia, 3. temp wejscia płynu i 4. temp płynu na wyjsciu. 02 / 1. czujnik temper. na podszybiu, 2. D+ z Alternatora.

Jaki błędy sieje piec?

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 03-10-2011 o 23:34
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem