View Single Post
Stary 09-02-2021, 11:44   #431
Ford_Kuga
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-10-2020
Model: Kuga mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w automatycznej skrzyni powershift

Cytat:
Napisał kubaziemniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie z wymianą oleju w PS to można by telenowele napisać. W Częstochowie zaproponowali mi nawet wymianę kosmiczną i to w ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale w końcu święte miasto.

Ale do rzeczy, kupiłem miesiąc temu Mondeo mk5 2d 150km z 2015 roku z przebiegiem 227k, ostatnia wymiana potwierdzona w ASO w Niemczech to 178k. Mechanik przy wymianie oleju w silniku powiedział, że od spodu spod uszczelki od skrzyni biegów poci się. Tym bardziej przyspieszyłem poszukiwania. Z racji tego, że czasami bywam w okolicach Warszawy, Wrocławia i Katowic tutaj też dopytuje.

Na początek zadzwoniłem za radą jednego z guru tego forum do Katowic, a dokładnie do słynnego NSO Forda

Cena 1250 zł metodą statyczną, ale jeśli po pobraniu próbki mechanik stwierdzi, że potrzebna jest dynamiczna to cena może wzrosnąć nawet 100% w zależności od ilości oleju.

ASO Częstochowa

Cena 1300 zł. Na pytanie jaką metodą, Pan odpowiedział, że jeśli sobie życzę to mogą nawet kosmiczną, ale generalnie wymieniają tylko statyczną tak jak zaleca Ford Polska.

W Częstochowie czekam jeszcze na odpowiedzi dwóch serwisów, w tym jeden popularny, ale Pan chce obejrzeć auto nie wiem po co.

Wrocław

Dynamiczna 1200 zł, statyczna 680 zł.
"W tej skrzyni nie ma sensu robić wymiany dynamicznej."

Warszawa - słynny serwis poruszany wiele razy na forum

900 zł (olej oryginalny), 720 zł (olej alternatywny)
"W naszym serwisie wymiana wykonywana jest metodą statyczną."

-----

Także tego, nie wiem co o tym wszystkim myśleć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!
czy dowiedział się Pan jaką metodą powinno się wymieniać olej w skrzyni automatycznej PS pytam bo jestem z wielkopolski i poszukuję warsztatu który to wykona poprawnie.
Słyszałem dobre opinie o warsztacie z dolnegośląska okolice Wrocławia.
Co Pan wybrał dynamiczna wymiana czy statyczna ?
Ford_Kuga jest offline   Odpowiedź z Cytatem