View Single Post
Stary 28-01-2010, 09:36   #172
zbyszek620
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 10-06-2008
Skąd: szczecin
Model: KUGA
Silnik: 2.0 TDCi 150
Rocznik: 2016
Postów: 66
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Witam
Długo mnie nie było na forum i za pewno znowu mnie nie będzie. Dostałem parę e-maili z prośbą o podanie firmy gdzie zakupiłem zaworki i kilka różnych pytań, Aby inni nie pisali wyjaśniam
1.Napisałem co zrobiłem i jak zrobiłem - efekt dzisiaj 21tyś przejechane po wymianie zaworków i zapomniałem o sprężynce auto jeździ odpala jak bajka (w międzyczasie wymieniłem akumulator i linkę hamulca tylnego)
2. Nie spodziewam się że wymiana zaworków pomoże wszystkim na wszystko, jak wcześniej pisałem wykonałem w pierwszej kolejności próbę przelewową , następnie wymieniłem jeden zaworek okazało się że przelewy się poprawiły w związku z tym wymieniłem pozostałe i jest ok. Oczywiście we wtryskiwaczu mogą ulec zepsuciu inne elementy.
3. Moje zaworki zakupiłem AZET-DIESEL z Wolicy tel 604 131 902 dane spisane z paragonu.
4. Wkurzające są wypowiedzi ludzi którzy piszą żeby pisać i opisują prace które wykonywał znajomy znajomego szwagra siostrzeńca kuzyn NIE RÓBCIE Z FORUM CHLEWA
5. Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ REGENERACJA WTRYSKIWACZY PRZEZ WARSZTATY TO JEST ZAJ...... INTERES I DUŻA KASA
6. Miałem taki sam problem jak wielu z was, czytałem o wielu wadach i problemach mondka, czarnej magiiiiii wtryskiwaczy itd. Zapomniałem już o sprężynce i wielu bzdurach często pisanych na forum,
7 Czy zrobiłbym jeszcze raz to co zrobiłem OCZYWIŚCIE!!!!
Czy zregenerowłbym wtryski w warsztacie NIE( zdecydowanie za drogo za tak mało skomplikowaną pracę) plusem warsztatów jest to że mają dostęp do tanich części i regeneracja wtryskiwaczy okryta czarną magią.
8. powodem awarii wtryskiwaczy jest głównie paliwo i opiłki z pompy (zarówno z łuszczenia jak również tarcia) one powodują gorsze parametry wtryskiwaczy itd.
9. Gdybym miał zepsute wtryskiwacze i wybór pomiędzy regeneracją w warsztacie za 500 a kupnem nowych za 1000 wybrałbym kupno nowych!
10. I jeszcze jedno mycie w ultradźwiękach jeżeli ktoś otym pisze to powinien wiedzieć co to jest!!!
Pozdrawiam Życzę dużych sukcesów w naprawie swoich monków (ile to było emocji)

Ostatnio edytowane przez zbyszek620 ; 28-01-2010 o 09:38
zbyszek620 jest offline   Odpowiedź z Cytatem