Temat: [Mondeo 2014- ] Chrobot przy skręcie kierownicy
View Single Post
Stary 25-01-2024, 21:15   #39
kowal76
ford::average
 
Avatar kowal76
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: lubuskie
Model: mondeo mk5 vignale 2019
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 141
Domyślnie układ kierowniczy wspomaganie szwankuje

cześć!
pacjent to mondeo mk5 kombi vignale 150KM 2019 r tdci automat 8biegów
objawy jakie spostrzegłem to w dzień 1 pojawił się hałas tak jakby zaczynała się sypać jakaś rolka, łożysko czy coś w tym rodzaju...metaliczne chrobotanie szumienie coś koło tego po prawej stronie. autem dziennie robię około 100km. (i tu zauważyłem, że na postoju kierownica w trakcie obracania zaczyna stawiać opór i puszczać znowu opór i luz (objaw taki jak by we wspomaganiu brakowało płynu porównując do starszych wersji), w tym modelu jest elektryczne wspomaganie.
na drugi dzień wyjazd rano do pracy i zaczęła się przygoda. auto odpalone, chrobotanie nie ustaje, wspomaganie tak jak dzień wcześniej jest nie ma jest nie ma w czasie jak daje więcej gazu pracuje wspomaganie normalnie.
pierwszy komunikat bez żadnego ostrzeżenia to "brak wspomagania natychmiast serwis" potem kontrolka brak ładowania a dalej zaczął system odpinać inne urządzenia, natychmiast rozładowało akumulator do tego stopnia, że rozłączyło skrzynię biegów i na tym powrót do domu się skończył.
po naładowaniu akumulatora auto udało się odpalić nie pokazywał żadnych komunikatów ani tez braku ładowania, niestety wspomaganie dalej szwankuje tak jak wcześniej. może ktoś miał taki przypadek i coś może podpowiedzieć co zrobić wymienić albo na co zwrócić uwagę, żeby mi pół auta nie wymienili zanim trafia w punkt.
z góry dzięki za odp.
kowal76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem