View Single Post
Stary 13-10-2011, 22:07   #16
majsterus_nt
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: wlkp
Model: czarny, grafit,turkus
Silnik: ,Pb,ON
Rocznik: 1993,1990
Postów: 197
Domyślnie Odp: wymiana zawieszenia... tulejki? czy całe wahacze?

wymieniałem wszystkie (chyba - nie pamiętam) tulejki w zawieszeniu
tzn zostały może ze 4 - 2 wahacze bo były dobre
wyciągnąłem całe sanki, dużo pracy, nie narzekam, najgorsze cięcie tulei tak aby nie uszkodzić śrub


zero stuków miałem przed i mam po, wkurzały mnie tylko gumy w tych tulejach, więc zrobiłem to profilaktycznieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

nowe tuleje trzeba cyknąć migiem aby się nie przesuwały - taki urok.
jak ktoś chce, to niech wymienia całe wahacze to koszt wzrasta dwukrotnie lub trójkrotnie. Trwałość podobna.

a cały dowcip polega na tym, ze trzeba kupić śruby w serwisie mega drogie, stare trzeba ciaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.:

wymieniałem też maglownice.

potem ustawienie zbieżności, lekka korekta prawego koła
byli zdziwieni że ford ma idealną płytę podłogową, fakt bezwypadkowyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


focus1.8tddi99 przód wali, bo stukają łączki stabilizatora
__________________
Diagnostyka komputerowa pojazdów do rocznika 2010r. ..... i te jeżdące i te niejeżdżące......

Ostatnio edytowane przez majsterus_nt ; 13-10-2011 o 22:16
majsterus_nt jest offline   Odpowiedź z Cytatem