Temat: [Mondeo 2007-2014] Regeneracja odbłyśników kesenon
View Single Post
Stary 08-12-2013, 20:13   #8
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: Regeneracja ksenonów LDZ, MAZ

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś miałem nocną jazdę (zwykle jeżdżę w dzień lub po mieście) i zauważyłem drastyczny spadek jasności oświetlenia.
Wcześniej jazda w nocy była przyjemnością.
Jak sprawdzić, czy wina leży po stronie soczewki i odbłyśnika, czy też żywot lampy się kończy (mam je od nowości - 5 lat/80 kkm ale w dzień jeżdżę na ledach).
Na początek przyjrzyj się soczewce bo to jest najłatwiejsze.
Powinna być krystaliczna.
Jeżeli jest przymglona, nieprzejrzysta to oznacza że jest zużyta.
Odbłyśników bez rozebrania reflektora nie sprawdzisz.
Co do lamp wyładowczych - jeżeli mają 5 lat i przejechałeś tyle ile piszesz to możesz je w ciemno wymieniać.
Działają z przyzwyczajenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak pisałem w innym wątku w tym tygodniu wymieniłem u siebie (DWIE - podkreślam żeby niektórzy nie mieli wątpliwości jak w wątku o dziennych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) lampy i zmiana w jakości oświetlenia jest kolosalna. Przy oryginalnych światło było bardzo słabe, żółte, w deszczu miałem kłopoty żeby zobaczyć cokolwiek.
Po zmianie lamp światło jest białe i wyraźnie widać wszystko w jego zasięgu.
Oczywiście jak większość posiadaczy ksenonów w MK4 mam ogólne zastrzeżenia do ich jakości, ale tego nie zmienimy.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford

Ostatnio edytowane przez grodek75 ; 08-12-2013 o 20:19
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem