View Single Post
Stary 31-03-2014, 09:17   #149
wojtas7
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 144
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do czyszczenia EGRa:
1. Trzeba mieć z 180cm wzrostu:-), albo leżeć na silniku
2. Do ściągania magicznej opaski świetnie nadają się małe obcęgi (oczywiście delikatnie)
3. Można sobie najpierw całą rurkę wykręcić, która idzie do kolektora dolotowego i wtedy łatwiej jest opaskę podejść,
4. Obowiązkowo czyścimy tę rurkę! U mnie było tyle syfu na ostatnich 1,5 cm, że miałem przelot mniejszy o połowe i stąd prawdopodbnie problem z przerywaniem na małym obciążeniu.
podepnę się dla potomości. kilka dni temu w moim 1,6 tdci mk2 zaczął przerywać i szarpać przy ok 2000 rpm, oprócz tego wszystko chodzi i przyspiesza normalnie. przebieg niecałe 160 kkm. odkręciłem od góry rurkę od EGR do kolektora i oczywiście sadza zawalona końcówka, poczyściłem tylko tą rurkę, jazda testowa 20km i ani razu nie szarpnęło więc mam nadzieję że to to. Chcę teraz profilaktycznie zaślepić EGR póki działa..
wojtas7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem