View Single Post
Stary 29-05-2011, 17:29   #17
Marcin2m
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2007
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 117
Domyślnie Odp: Klimatyzacja autom czy manualnej

Dodam swoje 3 grosze i proszę mnie nie atakować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie chcę brać udziału w wojnie o pietruchę (czytałem kilka poprzednich postów).

Moja opinia po 3 latach z manualem i 2 z automatem.

Wybór: automat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Dlaczego? :
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Kupując samochód używany nie płacisz więcej za automat tylko ewentualnie za to że jest klima.
2. Przy sprzedaży samochodu automat to dodatkowy atut.
3. Komfort użytkowania: AUTO steruje temperaturą, siłą nawiewu i kierunkiem - tak jak wcześniej koledzy pisali, bezpieczniejsze rozwiązanie dla gardeł użytkowników (priorytet nawiewu na szybę). (Sam, mam włączone AUTO prawie cały rok).
4. Mając automat możesz zawsze jej używać jak manual'a, odwrotnie już nie.
5. Awaryjność elektroniki w Fordach jest niska, psują się częściej elementy wspólne dla obu typów klimatyzacji - bardziej związane z mechaniką. Elektronikę zawsze można kupić używaną z jakiegoś pechowca zeskrobanego z drzewa - w Polsce, niestety jest duży wybórGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
6. Może dla niektórych to nie ma znaczenia, dla mnie ma - wygląd dechy.
7. Z automatem częściej sprzedają samochody wyposażone w podgrzewaną przednią szybę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , który bardzo fajnie działa z automatem. W zimie nieocenioneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
__________________
Powered by GCSheko 130KM@2822RPM 334Nm@2702RPM
Marcin2m jest offline