Temat: [C-MAX 2003-2007] Check, dusi się nierówne obroty, kopci
View Single Post
Stary 07-08-2013, 09:35   #1
Pawson8
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: Radomsko
Model: FOCUS mk2
Silnik: 1,4
Rocznik: 2005
Postów: 40
Domyślnie Check, dusi się nierówne obroty, kopci

Witam
Panie i Panowie, chłopcy i dziewczętaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam od dłuższego czasu problem z moim Maxem... Mniej więcej tak jak jest napisane w temacie z tym ze check zaczął zapalać się od niedawna, mianowicie szarpanie zaczeło najczęściej objawiać się jhak jechałem gdzieś w dalszą drogę powyżej 150-200km (auto na codzien jezdzi po miescie) objawy tak jak by zaczeło brakowac mu paliwa, przy czym gdy zatrzymam sie w miejscu obroty falują i gdy spadają pod te prawidłowe wtedy auto strasznie kopci - że nic nie widac, wtedy pomagało przygazować mocniej, zgasic silnik na 10-15 min, lub w trakcie drogi jechać na 3 lub 4 biegu na wysokich obrotach i była szansa ze przejdzie. teraz jadąc po mieście miałem podobne objawy ale pojawiła się kontrolka pomarańczowa od silnika, mam kabelek elm327, podpiąłem wyszło ze P0490 (obwod sterowania recyrkulacji spalin-wysoka wartość) , skasowałem kontrolkę ale nic nie pomogło, auto zostawione na noc po odpaleniu jedzie normalnie ale tylko do momentu rozgrzania się do temperatury roboczej - co w tych temperaturach powietrza nie zajmuje duzo czasu...

Macie jakies pomysły sugestie?
Mam teraz trochę czasu mogę pogrzebać przy aucie samemu...
nastawiam się na EGR, czy idę dobrym tropem?
Pawson8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem