View Single Post
Stary 08-07-2011, 17:47   #1
edek79
ford::amateur
 
Imię: Edek
Zarejestrowany: 19-06-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK2
Silnik: 2.0 zetec + LPG
Rocznik: 2000
Postów: 6
Domyślnie Gaśnie przy wysprzęgleniu przed osiągnięciem temperatury

Witam,
niedawno nabyłem Forda Mondeo MK2 2.0 + LPG r. 2000 i oto co trapi moją furę:

Od początku samochód po odpaleniu zimnego silnika gaśnie przy pierwszym wrzuceniu "luzu" na pierwszym skrzyżowaniu tj. około 500 m od startu. Jeśli przed skrzyżowaniem przy hamowaniu utrzymuje obroty na poziomie powyżej 1000 a po całkowitym zatrzymaniu puszczę całkiem gaz to samochód utrzymuje obroty i nie gaśnie. Wystarczy że przejadę około 2 km, wtedy silnik łapie temperaturę i problem znika. Dzieje się tak zarówno na benzynie jak i na LPG.

Dokonałem sprawdzeń i napraw:
- świece - ok
- przewody WN sprawdzone - ok
- wyczyszczony przepływomierz, krokowiec, przepustnica (pomimo że na pierwszy rzut oka były "na błysk")
- podpięcie pod komputer nie wykazało błędów
- niestety nie znalazłem zaworu odpowietrzenia skrzyni korbowej dlatego ten temat nie jest ruszony

Ni zakładałbym nowego postu gdyby nie CIEKAWOSTKA jaka nie była opisywana w innych postach na temat gasnącego silnika na zimno a mianowicie - dokonałem również dwa razy reset komputera
1. Adaptacja została przeprowadzona następująco: silnik zimny odpalony na benzynie na 3 minuty bez dodawania gazu, po 3 minutach wciśnięty pedał gazu na 2 minuty i utrzymywanie obrotów w okolicach 1800, następnie przejechanie trasy około 10 km
- wynik: pogorszenie tzn. samochód niezależnie czy zimny czy po złapaniu temperatury gasł przy wysprzęgleniu
2. Adaptacja została przeprowadzona następująco (taki sposób adaptacji stosowałem w moim pierwszym mondziaku MK1 1.8 ) : silnik ciepły odpalony na benzynie na 3 minuty z utrzymywaniem obrotów około 1300, po 3 minutach zwiększenie obrotów do 1800 i utrzymywanie ich przez 2 minuty, następnie przejazd około 10 km
- wynik: powrót do parametrów pierwotnych tj. gaśnie silnik przy wysprzęgleniu na zimno natomiast po osiągnięciu wyższej temperatury wszystko jest ok

Czy macie pomysły co może być powodem takiego stanu rzeczy i co ewentualnie jeszcze sprawdzić we własnym zakresie aby nie narażać się na koszty naprawy u mechanika.

Ostatnio edytowane przez edek79 ; 08-07-2011 o 17:52
edek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem