Temat: [Mondeo 2007-2014] Jak dobierać opony zimowe.
View Single Post
Stary 22-11-2011, 12:40   #46
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Jak dobierać opony zimowe.

Cytat:
Napisał Pulse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy, nie twórzmy mitów. Do Mondeo w podstawowych wersjach silnikowych 1,6 Pb i 1,8 ON (100KM), montuje się nawet dużo tańszą oponę w popularnym rozmiarze 205/55/R16.
Na takich oponach jeździ sporo kolegów z forum, nawet takich którzy mają mocniejsze silniki i nie narzekają.
Cytat:
Napisał Strzeszku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam taki rozmiar opon na zimę. Nie zauważyłem dużej różnicy między letnimi 215/55/16, a cena była dużo niższa. W głębszym śniegu na węższych oponach powinno się trochę lepiej jeździć.
Nie do końca mnie chyba zrozumieliście. Do Mondeo MkIV najmniejszy fabrycznie zakładanym rozmiarem był rzeczywiście 205/55R16, ale kolega eek-a-mouse posiada 2.0 TDCi do którego fabrycznie najmniejszym rozmiarem był 215/55R16 i dlatego napisałem, że dedykowany. Oczywiście może sobie założyć 205/55R16, chociaż zastanawia mnie dlaczego Ford do mocniejszych silników wstawiał większe opony, podejrzewam że ma to jakieś uzasadnienie.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem