Temat: [Mondeo 2000-2007] 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala
View Single Post
Stary 12-04-2011, 22:50   #27
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala

Cytat:
Napisał bobek_thc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba sie kolego mylisz bo mam na kolanach ksiazke Haynes i pisze tu wyraznie ze przy wymianie pompy trzeba ustawic i zabokowac ja, ta dziurka ma byc na godzinie 1
tak piszą bo jest blokada, która wchodzi w konkretnym położeniu żeby można było odkręcić 3 śruby mocujące pompę podchodząc od strony rozrządu. ale jest to kwestia tylko demontażu pompy a nie całego rozrządu. poza tym ustawienie to jest z pewnością opisane dla przypadku kiedy jest tylko odkręcony otwór rewizyjny pompy na pokrywie zaworów bo przyrząd do blokowania pompy montuje się zamiast tego dekielka na pokrywie. ja wymianę pompy zrobiłem bez tego przyrządu/blokady.
jedyna przyczyna konkretnego położenia koła na pompie może być spowodowana ustawieniem silnika w takim układzie baby nie było sił działających od strony układu korbowego tzn. żeby któryś tłok nie był w położeniu, które powoduje obrót wału (faza sprężania lub pracy)

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 12-04-2011 o 23:01
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem