View Single Post
Stary 15-08-2012, 10:15   #1
kako
ford::amateur
 
Imię: Katarzyna
Zarejestrowany: 15-08-2012
Skąd: Kraków
Model: ford s-max
Silnik: 2,0 TDI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie System bezkluczykowy szwankuje - kluczyk nie rozpoznany

auto z 2011 r,automat.Mam problem z systemem bezkluczykowym,pojawił się on po ok.roku od produkcji.Objawia się na różne sposoby:albo samochód nie chce się otworzyć przy pociągnięciu za klamkę i w końcu się otwiera,ale dopiero po jakimś czasie(ok 5min) i przy podejściu do innych drzwi.Na komputerze pojawia się wtedy komunikat "kluczyk nie rozpoznany".Wtedy czasem jest też problem z uruchomieniem silnika przyciskiem power.
Innym razem mogę otworzyć drzwi ,ale nie mogę odpalić i np pojawia się komunikat "układ kierowniczy usterka",ale w końcu odpala.
Zdarza się też,że silnik nie chce się wyłączyć przez jakiś czas .
Wiem,że takie kluczyki mogą być zakłócane przez fale radiowe,ale to zdarza się zbyt często i w różnych sytuacjach.
Samochód był już w serwisie dwa razy z tego powodu,ale niczego nie stwierdzili,bo usterka akurat nie wystąpiła.Aktualizowali tylko oprogramowanie kluczyka i tyle.Podobno dzwonili do fabryki Forda i też niewiele poradzili.
Powiedzieli mi,że jak jeszcze raz wystąpi ten problem,to będzie trzeba zostawić auto na tydzień w serwisie,na co nie mam ochoty(z wiadomych powodów)
Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
pozrawiam,kako
kako jest offline   Odpowiedź z Cytatem