Temat: [Mondeo 2000-2007] Wymiana klocków hamulcowych (okładzin)
View Single Post
Stary 06-09-2008, 23:30   #3
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Re: Wymiana klocków hamulcowych (okładzin) w Mondeo MK3

Mi też opis się podoba acz kolwiek ja zawsze trochę inaczej wciskam tłok przedniego zacisku i myślę, że moja metoda jest znacznie wygodniejsza i ogranicza ilość potrzebnych narzędzi. ja po odkręceniu już zacisku, ale przed odchyleniem go w celu wyjęcia klocków wkładam najpierw wkrętak plaski, a następnie łyżkę i stosując dźwignię "przeciągam" zacisk w stronę do siebie, aż do wyraźnego oporu. w tym momencie mogę już rozmontować resztę i po 1. bez użycia młotka, po 2. mam już wciśnięty tłok bez zbędnych kombinacji z zaciskiem stolarskim.

Ponadto kiedyś pracowałem w serwisie toyoty i tam mieli bardzo dobre nawyki które pozornie były banalne ale jak sie potem okazywało potrzebne.
Jeden z nich to przy każdej wymianie klocków smarowaliśmy powierzchnię tłoka psikając pomiędzy tłok a gumowy uszczelniacz specjalnym płynem (nie pamiętam nazwy) ja obecnie używam WD40 - zapobiega to zapiekaniu tłoka i w konsekwencji "trzymaniu hamulców". Druga sprawa zawsze dokładnie czyściliśmy i następnie smarowaliśmy prowadnice klocka. W przypadku hamulców bez ABS zwykłym smarem gdy był ABS grafitowym (jak jest ABS hamulce zawsze bardziej się grzeją).

To chyba wszystko.
pozdrawiam!!!
polaff
__________________
Do zabawy: MMC Pajero II 4d56IT asb '98 na '33x12,5x16 simex m/t
Na czarne: jak w opisie + LEXUS RX 450hL 2018
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem