Temat: [Ogólne] aktualizacja dla sync 3
View Single Post
Stary 27-11-2023, 18:07   #1971
ArturoW
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-09-2015
Skąd: Tychy
Model: Kuga
Silnik: 2,0 TDCI 200 KM
Rocznik: 2017
Postów: 21
Domyślnie Aktualizacja SYNC 3, problem z nowym oprogramowaniem

Witam Was, około miesiąca temu na stronie Ford Pass po wpisaniu nr VIN samochodu pojawiła mi się informacja o dostępnej aktualizacji SYNC 3 w moim samochodzie oraz o możliwości zaktualizowania map. Ściągnąłem pliki aktualizacyjne zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją zawartą na stronie, jednak sama aktualizacja trwała około 2 godzin bez efektu końcowego ( według instrukcji powinna trwać max 40 min. ). Ze względu na to, że nie miałem czasu siedzieć dalej w samochodzie zgasiłem go a kiedy ponownie go uruchomiłem drugiego dnia pojawił się komunikat że aktualizacja jest w toku. Po jakimś czasie pojawiła się informacja jak na zdjęciu PKG_ERR03. Następnie zrobiłem tak jak żądał komputer a więc pobrałem ponownie pliki i ponowiłem aktualizację . Po chyba drugiej próbie w końcu pojawiła się informacja, że aktualizacja przebiegła pomyślnie ale coś poszło nie tak gdyż od tego czasu po uruchomieniu samochodu na ekranie po jego włączeniu pojawia się duże okno, nie ma na nim żadnej informacji (zdjęcie). Okno to nie zamyka się samo tylko trzeba dotknąć ekranu poza jego obrysem i wtedy się zamyka. Okno to pojawia się również po w chwili kiedy po wrzuceniu biegu wstecznego i pojawieniu się obrazu z kamery cofania wrzucam luz lub inny bieg, wtedy kiedy wyłącza się obraz kamery cofania. I znowu muszę dotknąć wyświetlacza poza obrysem okna aby je zamknąć, i tak za każdym uruchomieniem samochodu i po wrzuceniu innego biegu ze wstecznego. Dodatkowo po podłączeniu komputera pojawia mi się błąd braku komunikacji SYNC z modułem bocznych czujników parkowania. Co do samych czujników to zauważyłem na ekranie, że w momencie wrzucenia wstecznego i pojawienia się obrazu z kamery oraz ikony samochodu z czujnikami to początkowo pojawiają się tylko przednie i tylne a boczne pojawiają się stopniowo zaczynając od tylnych bocznych do przednich bocznych wtedy kiedy zaczynam cofać. Wcześniej tak nie było, wszystkie były widoczne odrazu. Ktoś coś może podpowiedzieć co mogło się wydarzyć. Zapewne jakiś błąd w aktualizacji, ale teraz pytanie co z tym fantem zrobić. Dzwoniłem na infolinie Forda i z ich strony nie ma żadnego wsparcia do tego problemu. Niby kobieta chciała pomóc przedstawiając sprawę technikom Forda ale bez rezultatu końcowego. Jedyne co mi zaproponowali to kupon do serwisu na dowolną usługę na 500 zł. Byłem z tym w ASO Mirai w Tychach gdzie kupowałem samochód, podpieli go pod komputer i nic nie zrobili oprócz tego, że stwierdzili, że nie wiedzą co jest grane i tego, że jest błąd modułu bocznych czujników a skasowali mnie za wizytę i poprosili o kolejną aby mieć więcej czasu na diagnostykę. W związku z powyższym, pytanie do Was czy mieliście może podobne problemy po aktualizacji SYNCA, może ktoś ma jakiekolwiek pojęcie o co tutaj chodzi, co zrobić aby pozbyć się tego okna?
Tak dodatkowo jeszcze, to okno jest oknem w którym pojawia się ikona samochodu wraz z czujnikami parkowania np. jak przednie czujniki wykryją przeszkodę, tylko ikona samochodu znika a okno zostaje.
Jak możecie to pomóżcie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20231103_051445.jpg (85.8 KB, 91 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20231111_201405.jpg (89.3 KB, 70 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20231119_200504.jpg (85.7 KB, 70 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20231115_101301_Gallery.jpg (90.9 KB, 76 wyświetleń)
ArturoW jest offline   Odpowiedź z Cytatem