View Single Post
Stary 08-02-2011, 08:54   #329
cxvdzx
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2011
Model: Mondeo mk3
Silnik: 3.0 204KM KOMBI
Rocznik: 2005
Postów: 0
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam szanownych forumowiczów. Pierwszy mój post Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Na wstępie przeczytałem całe 33 strony tego postu ufff, kilka innych odnośnie przepięknej migającej sprężynki.

Opiszę jak mogę najdokładniej mój problem.
Mondeo mk3 silnik 2.0 TDCi 130KM 150tys. rok 2002. Autko przyjechało z Francji. Jeździło miesiąc w Polsce i bez problemu. Stało jednak w garażu 3 tygodnie(było mroźno) nie odpalany chyba nawet. Po tym czasie zaczęły się problemy.

Sprężynka zaczyna migać przy gwałtownym przyspieszaniu i to na każdym biegu. Objawia się tym, że na chwilkę auto przygasa (jak przy zmianie z benzyny na gaz w aucie) i przełącza się w tryb awaryjny mniejsza moc oczywiście. Jeśli wcisnę mu mocniej gazu na awaryjnym silnik gaśnie.

Jałowy - cegła na pedał obroty na czerwonym 5000/min NIC
1 - cegła 4000/min i sprężynka
2 - cegła 3500/min i sprężynka
3 - cegła 3000/min i sprężynka
4 - cegła 2500/min i sprężynka
5 - cegła 2000/min i sprężynka
wartości +-200 obr. Błędy sypią również przy spokojniejszym przyspieszaniu - czytać normalnym wyprzedzaniu.
Więc nawet nie wyprzedzam innych jak wymaga to naciśnięcia buta.

Im wyższy bieg tym przy mniejszym przyspieszeniu występuje błąd.
Jeśli przyspieszam delikatnie to na:
2 - wchodzi w czerwone
3 - wchodzi w czerwone
4,5 nie testowałem do czerwonego - nie mam gdzie się rozpędzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak jadę na 5 i spokojnie przyspieszam do doleci do 150km/h(~3000/min) bez problemu dalej nie próbowałem. Jak jadę na 5 to ruszenie pedałem gazu o 1cm (nie w punkcie mocowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) też wywala sprężynkę.

Po ponownym uruchomieniu sprężynki nie ma.
Silnik odpala bez problemu nie kopci, nie trzęsie.
Turbina sprawdzona raczej ok.

Na kompie samemu sprawdzone błędy
- P1211
- P0251

Serwis ASO podobnie. Wycena naprawy 13 000 zł ale tyle tegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hahaha wycenę wrzucę jak się uporam z usterką.

Jak na razie wymieniłem czujnik położenia wału.
Teraz zamawiam czujnik położenia rozrządu - nie jest to koszt a może to to?.

Paliwo normalne na stacjach w mieście nie z beczki. Spalanie jakie mu sprawdzałem w mieście (dużo postoju na światłach etc) 11-12/100km dużo pali??? ;//

Więcej grzechów nie pamiętam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak naprawię to opiszę jeszcze raz wszystko może się przyda.

Ostatnio edytowane przez cxvdzx ; 08-02-2011 o 08:57
cxvdzx jest offline   Odpowiedź z Cytatem