View Single Post
Stary 03-11-2019, 22:14   #23
Gostek88
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 30-08-2013
Skąd: Łańcut
Model: Kuga
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: Powershift "usterka skrzyni biegów" ale działa

U mnie sprawa się nie wyjaśniła jeszcze.

Błędy to

P0101 i P2188 ( układ paliwowy i dolotowy ) myślę coś jak by z przepływką

i P1719 ten pojawia się od skrzyni która przechodzi w awaryjny

Kolejność problemów jest taka:

Zwyczajna jazda i np po 5 kilometrach od startu zapala się ESP to tworzy błąd P2188

Potem po np 1 kilometrze wali ograniczoną funkcjonalność skrzyni i błąd P1719 ( mimo wszystko sądzę, że to raczej jakiś błąd powoduje ogr funkcjonalność a skrzynia sama w sobie jest ok )

Po czym do tego dochodzi check engine z oznaczeniem P0101

Po zgaszeniu i odpaleniu silnika sam check zostaje, auto wydaje się jedzie normalnie ale można liczyć, że zaraz znów pojawi się ESP i za moment ograniczona funkcjonalność skrzyni.

W momencie ograniczonej funkcjonalności słychać popiskiwanie czy coś - wydaje mi się (chyba) z sterownika skrzyni.

Moim błędem jest, że jeszcze nie potestowałem na samej benzynie od wystąpienia pierwszy raz byków. Od zakupu do założenia LPG ujeździłem ok może 1000km i nie było żadnych problemów

Mam założoną nową LPG instalację a szukając błędów nawet po ruskich forach Rusek w Kudze z BRC lpg miał P0101 i P1719

Rusek z innego forum pisał tak: (google tłumacz)

_Leonardo_ napisał:
Błędy P1719, P0101, P0700.
Diagnosta mówi, że spotkałem podobną rzecz w silniku Vagovsky'ego, wystąpił problem z klinowym zaworem bezpieczeństwa. Czy jest taki 2.5T? Lub zawór kontrolny turbiny, w tym. i odpowiedzialny za odciążenie?


Ja na pierwszy strzał jutro wyciągam bezpiecznik od LPG sprawdzam i kasuję błędy. Jazda tylko benzyna i obserwacja.

Mój od WiFi wykrywa tylko te 3 byki, rano jadę do mechanika pokaże coś więcej
Pomysły mi się skończyły nawet po przetrzepaniu tematów w google.

Ktoś pisał, że czyścił wtyk przepływki, ktoś czyścił przepływkę, ktoś czyścił przepustnicę, ktoś wymienił całą przepływkę, rusek mapy gazu ustawiał drugi rusek jakiś zawór przy turbo ktoś inny dokręcał opaski na rurach.

Masakra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Gostek88 ; 03-11-2019 o 22:22
Gostek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem