Temat: [C-MAX 2010-2015] Głuche Stuki w przedmin zawieszeniu
View Single Post
Stary 18-08-2013, 10:09   #1
Ford C-MAX
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 18-08-2013
Skąd: Szamotuły
Model: c-max
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Głuche Stuki w przedmin zawieszeniu

Witam serdecznie,

Na wstępie chciałbym napisać, iż od dzisiaj jestem tutaj nowym użytkownikiem.
Sprowadzają mnie mianowicie głuche stuki w przednim zawieszeniu mojego Forda C-MAXa (2.0 diesel, automat 140 KM).

Auto kupiłem nowe pod koniec roku 2011. Obecnie mam zrobione 50 tys. kilometrów. Planując trasy staram się wybierać jak najbardziej przyjazne zawieszeniu : - ) Mimo mojej troski o zawieszenie występują bardzo irytujące głuche stuki w przednim zawieszeniu. Stuki występują najczęściej podczas wolnej jazdy.
Przykład 1: Jazda z prędkością ok. 10-15 km/h po kostce brukowej (stuki w różnych odstępach czasowych)
Przykład 2: Przejazd przez przejazd kolejowy ok. 7-10 km/h
Gdybyśmy przejechali z większą prędkością przez trasy wymienione wyżej stuków nie usłyszymy !

Sprawę zgłaszałem do ASO już na samym początku gdy kupiłem auto które jest na gwarancji. Po jakimś czasie 20 tys. kilometrów wymieniono kolumnę kierowniczą. Teraz po kolejnych 30 tys. km stuki się pojawiły ponownie.

Proszę tylko nie pisać, iż sam sobie odpowiedziałem na pytanie ; - )

Proszę o informację czy także macie w swoich autach takie objawy.
Może wcześniej nie zwracaliście na to uwagi ?

Stukanie mnie martwi. Tym bardziej, że niedługo kończy się gwarancja auta a wymiana kolumny kierowniczej czy innych elementów to bardzo kosztowna sprawa. Nigdy nie wleciałem w jakąś większą dziurę, czyt. krater ; - ) Może to jakaś inna część z którą mieliście problemy ?
Także metoda włączania głośniej muzyki aby nie było słuchać stuków to leczenie syfa za pomocą pudru.

Może zacząć od najprostszego badania technicznego w niezależnej stacji kontroli badania pojazdów ?

Za wszystkie trafione i nietrafione opinie będę wdzięczny ; - )

Poza stukami z auta jestem zadowolony. Jest ekonomiczne, dobrze się prowadzi, b. dobrze spasowane elementy, etc.
Gdybym kupił używane auto miałbym wytłumaczenie, iż jest używane i stuka ;-)
Ale tutaj został zakupiony nowy egzemplarz i stuka ;-)
Ford C-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem