View Single Post
Stary 03-01-2024, 02:03   #1
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Transit Custom 2023r Limited ecoblue 170km A6 Recenzja

Od kilku miesięcy użytkuje Transit Custom Limited z motorem wysokoprężnym połączonym ze skrzynią automatyczną A6. Jako że użytkuje już od lat dużego transita z tą samą jednostką myśle że wiele mnie już nie zaskoczy, a będzie lepiej bo przecież już dopracowali nowy motor panther. Zamawiając dodatkowego dostawczaka ,mniejszą wersje transita, motywowałem sie wykorzystywaniem go do mniejszych gabarytowo ładunków, taką namiastkę dobrze wyposażonej osobówki, głównie do aglomeracji miejskiej, ale nie tylko i co najważniejsze wjazdy na parkingi podziemne do wysokości 2m.
Z moją recenzją Customa będę trochę odnosił sie do dużego Transita
Zaskoczyło mnie dość wysokie spalanie jak na taki mały samochód 9l/100 Duży transit L3 H2 średnio spala mi 9,5 fakt że sprzęgnięty z manualem M6, no ale gabaryty i waga jest moim wyznacznikiem.
Na mokrej nawierzchni, zwłaszcza na zakrętach ewidentnie nie trzyma sie drogi, trzeba mieć cały czas głowę na karku, początkowo myślałem że to kwestia gum, jednak po przejściu na zimowe niewiele sie poprawiło. Skrzynia A6 połączona z tym motorem w tej budzie to jakieś nieporozumienie, dół tak mocny że lekko dodajesz gazu i momentalnie zrywa trakcje, na mokrej nawierzchni nie wspomnę, natomiast góra przy 120km/h dochodzi do 2,5tyś obrotów co sie wiąże ze spalaniem i dobiegającym do kabiny odgłosem silnika. Ta skrzynia świetnie sie sprawdza, ale w dużym kamperze z zabudową Benimar spalanie 10,5-11l oczywiście kampera sie inaczej użytkuje. W momencie konfiguracji myślałem o manualu, jednak musiałbym zrezygnować z tempomatu adaptacyjnego /,który zdecydowanie lepiej tu sie sprawuje niż w osobowej kudze/ i zdalnego odpalania przez fordPass. Błędem było z mojej strony że nie zamówiłem L2, buda w L1 na nierównościach bardzo podskakuje, mniejszy rozstaw osi. Pozytywnie jestem zaskoczony ksenonami, które świecą naprawę dobrze a doświetlenie zakrętów naprawdę doświetla szeroki kąt. O ogrzewaniu w zimowe dni to już chyba wszyscy wiedzą, na szczęście skonfigurowałem auto z piecem na pilota, który robi dobrą robotę. Niepokoi mnie dość wysoka temperatura robocza oleju ok 105-107 i cieczy 95-97st. bez piłowania. Kolejnym zaskoczeniem jest bardzo mała ładowność 727kg podobno przez wzgląd na bogate dodatkowe wyposażenie ? Zaraz po odebraniu w Customie została przeprowadzona konserwacja całego podwozia i nadwozia, wszystkich profili zamkniętych, fabrycznego prawie brak. Dołożenie nadkoli zewnętrznych i wewnętrznych, osłona pod silnik i trochę wyciszony, zwłaszcza tył. Na wiosne planuje wymienić opony 225/16 profil 70? a może nawet 235 jak wejdą, mam nadzieje z trochę poprawi to trakcje, fabryczne są 215/65/16
Na 5tyś będzie wymiana olejów z filtrami
Podsumowywując, samochód fajny, wygodny w mieście sie super sprawuje, ale jak jestem teraz mądrzejszy i mogę doradzić to do tego zestawu tylko skrzynia manualna i buda L2 bo ma większy rozstaw osi. Obowiązkowo dodatkowo ogrzewanie mokre.
To na razie tyle...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20231128_094455.jpg (97.1 KB, 44 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 03-01-2024 o 09:15
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem