Temat: [Ogólne] Chiptuning 1,5 Ecoboost
View Single Post
Stary 15-02-2024, 04:40   #1739
perkovski
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 30-12-2021
Skąd: Kikół
Model: Kuga Vignale
Silnik: 1,5 ECOBOOST
Rocznik: 2018
Postów: 16
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 ecoboost 182KM

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież nawet na tej stronie tematów kugowych jest temat, którym Kolega powinien się BARDZO zainteresować przed założeniem swojego...
Nie widze zależnosci. Ani nie mam uszkodzonego silnika, ani kolega nie wspomniał w swoim poscie o tym ze uszkodzenie powstało po modyfikacji silnika.

Bump:
Cytat:
Napisał 36ha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No więc ASO powiedziało to co chciałeś usłyszeć.
Jeśli szukasz gdzie Ci olej znika to jest on w kolektorze dolotowym wystarczy sprawdzić. Rurka strzykawka i odpompować jest go tam sporo ponad 0,5l. Tam zbiera się na dnie i w skrajnych przypadkach doprowadza przy wysokich predkościach obrotowych zassanie tego oleju do komory spalania 2 cylindra co w rezultacie prowadzi do pękniecia tłoka na drugim cylindrze.
Ford zna sprawę i pod koniec produkcji tego silnika wypuścił zmodyfikowany kolektor z odpywem tego zbierającego oleju do miski olejowej.
@36ha czy wiesz moze jak w prosty sposób sprawdzić rodzaj tego kolektora ? mam Kuge z 2018 i mnie teraz zaintrygowałeś...
perkovski jest offline   Odpowiedź z Cytatem