View Single Post
Stary 13-03-2024, 15:20   #1
JerzySmerf
ford::amateur
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 12-03-2024
Skąd: Rzeszów
Model: Audi A4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 0
Domyślnie Ford Focus MK3 - "amatorka"

Cześć,

Witam wszystkich na forum.

Planując kupić Forda MK3 zacząłem oglądać i czytać wszystko na jego temat i po jakimś czasie wpadłem już w taki wir informacyjny, że z każdym nowym wpisem lub filmikiem zacząłem zmieniać swoje dotychczasowe zdanie.

Potrzebuje auta dla siebie czyli kierowcy jeżdżącego mało tj. ok 6k rocznie, używającego samochodu czasami raptem raz na tydzień, nie posiadam miejsca garażowego, do tej pory jeździłem 20 letnim Audi i naprawdę nie oczekuję nie wiadomo czego Budżet max 35k pln

Nie znam się na motoryzacji.. a nawet nie specjalnie ją lubię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., nie znoszę za to głupio wydawać pieniędzy i stąd moje pytania:

-czy szukać samochodów przed liftingiem czyli przed 2015 ale w wersjach typu titanium (chciałbym mieć ten bajer z czujnikami parkowania) - czy jednak słabiej wyposażonych modelach, ale już po liftingu?

- tego co już wiem to że powinienem unikać silników 1.0 i 1.6 EB. Czy w silnikach EcoBoost tych o pojemności 1.5 po roku 2015 wyeliminowano część usterek z wersji 1.6 ? Sporo się naczytałem o tych silniach i wiem że są problemy z chłodzeniem (?) ale czy ogólnie polecacie te EcoBoosty czy raczej mniej przekombinowane 1.6 Ti-VCT ?

-zależy mi mocno na przyzwoitym ekranie i komputerze w aucie, abym mógł odpalić wygodnie nawigacje czy np. połączyć telefon przez apkę Android (mam już dość wpychania w gniazdo zapalniczki tych cholernych transmiterów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i podwieszaniu telefonów na szybie) W tych wersjach przed 2015 te ekrany z Sync 1 wyglądają dość biednie, ale to i tak byłaby spora zmiana dla mnie.

- jakie macie doświadczenia w kupowaniu używanych samochodów z salonów/skupów samochodowych typu AAAauto.pl serwisowanych w ASO etc., czy faktycznie to bezpieczniejsza opcja niż kupowanie od os. prywatnych?

Z góry dzięki,
J

Ostatnio edytowane przez JerzySmerf ; 13-03-2024 o 17:51
JerzySmerf jest offline   Odpowiedź z Cytatem